Parterowe łóżka dla dzieci

   25/10/2022
Parterowe łóżka dla dzieci

Parterowe łóżka dla dzieci to klasyka i wydaje się, że niczym nie mogą zaskoczyć. Okazuje się jednak, że nowoczesne modele oferują bardzo ciekawe — praktyczne i estetyczne — rozwiązania, które zadziwią niejednego rodzica. Sprawdź więc, jakie łóżka parterowe dla dzieci są dostępne!

Pojedyncze parterowe łóżka dla dzieci

łóżko parterowe youkoPojedyncze łóżka parterowe dla dzieci to modele, które można uznać za standardowe. To klasyczne konstrukcje mieszczące materace wielkości 80 lub 90 na 200 cm. Są uniwersalne, wygodne i sprawdzone — idealne dla jednego dziecka. Wybierając parterowe łóżka dla dzieci, pomyśleć warto jednak o konstrukcji i materiałach. Łóżko dziecięce musi być solidne i stabilne. W końcu dzieci nie tylko tu śpią, ale też bawią się, spędzają wolny czas z książką czy laptopem.

Łóżko dla dzieci jest więc eksploatowane znacznie bardziej niż takie dla dorosłych. Dlatego tak ważne jest, by było mocne, najlepiej wykonane z solidnego litego drewna. Sama konstrukcja parterowego łóżka dla dzieci też musi być odpowiednia. Łóżko ustawione bokiem do ściany może np. mieć barierkę oddzielającą malucha od zimnego muru. Widzimy to m.in. w modelach Alice i Albert. Jeśli jednak ustawiamy łóżko tak, by dostęp do niego był z obu stron, lepsze będzie takie bez barierek — np. Arthur lub George.

Przemyśleć warto również wysokość szczytów — tak po stronie głowy, jak i nóg. Zagłówek pełni rolę funkcjonalną — służy jako oparcie i chroni ścianę za łóżkiem przed otarciem i zabrudzeniem. Szczyt w nogach to głównie kwestia estetyki, ale może pomóc w budowaniu aranżacji i organizacji przestrzeni. Pod wysokim szczytem można np. ustawić komodę lub inny niewysoki mebel, który przy łóżku bez takiego elementu nie wyglądałby dobrze.

Wieloosobowe parterowe łóżka dla dzieci

Parterowe łóżka dla dzieci to nie tylko modele pojedyncze. Coraz bardziej popularne stają się bowiem parterowe łóżka podwójne, a nawet łóżka potrójne.

łóżko dziecięce parteroweUnikatowa technologia szuflad z funkcją spania pozwala przekształcić klasyczne, pojedyncze parterowe łóżka dziecięce w modele wieloosobowe. To bardzo prosty, a przy tym wysoce funkcjonalny system. Pod tradycyjną konstrukcją łóżka umieszcza się szufladę z pełnowymiarowym materacem — tak powstaje parterowe łóżko podwójne dla dzieci (np. model Ernest lub Suzie Duo). Co więcej, w modelach tych pod szufladą z funkcją spania może znajdować się kolejna szuflada. Wykorzystamy ją na pościel, ale nic przecież nie stoi na przeszkodzie, by tu również znalazł się materac, a więc kolejne miejsce snu!

Takie modułowe łóżka dla dzieci to idealne rozwiązanie na małych metrażach. Złożony mebel zajmuje bowiem tylko tyle miejsca, co klasyczne łóżko jednoosobowe. Takie wieloosobowe parterowe łóżka dla dzieci to idealny wybór nie tylko dla rodzeństwa. Szuflady z funkcją spania można wykorzystać dla gości lub do wygodnego usypiania maluchów, czy towarzyszenia im np. w czasie choroby.

Parterowe łóżka domki dla dzieci

Wspomnieć warto także parterowe łóżka domki. To proste, ale eleganckie konstrukcje, które zmienią łóżko w atrakcyjne miejsce zabaw dla najmłodszych. Pomagają też wizualnie zagospodarować przestrzeń nad łóżkiem. Są zatem estetyczne i funkcjonalne — idealne do pokoju młodszych dzieci, którym ta forma zawsze sprawia dużo radości.

Co istotne, takie łóżka dla dzieci również można wyposażyć w szuflady z funkcją spania. Są to więc nie tylko modele pojedyncze, jak klasyczny Domek, ale też podwójne, takie jak Simon Duo czy Tipi Duo.

Blog

Montaż Łóżeczka Dziecięcego

Jak prawidłowo wykonać montaż łóżeczka dziecięcego - praktyczne porady składanie łóżek dla dzieci.
Czytaj artykuł

Materac dla niemowlaka

Wybór odpowiedniego materaca dla niemowlaka nie jest prosty - sprawdź co musisz wiedzieć przed zakupem.
Czytaj artykuł

Parterowe łóżka dla dzieci

Nowoczesne modele parterowych łóżek dla dzieci - sprawdź czym się wyróżniają.
Czytaj artykuł

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password