Filtruj produkty

Drewniane łóżka dla dzieci i młodzieży - wykonane z wysokiej jakości drewna sosnowego łóżka pojedyncze, podwójne, potrójne oraz piętrowe. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo szeroki wybór łóżek dziecięcych w różnych wariantach i kolorach. Oferujemy klasyczne łóżka jednoosobowe, a także łóżka dwuosobowe i trzyosobowe. W naszej ofercie znajdą Państwo również łóżka domki, tipi i antresole, które staną się nie tylko miejscem do wypoczynku, ale również zabawy dla maluchów. 

Łóżka dziecięce i młodzieżowe dostępne są w różnych wymiarach, jak również na indywidualne zamówienie. Naszym klientom oferujemy produkty najwyższej jakości - wytrzymałe i bezpieczne. Wszystkie nasze łóżka wykonane są w sposób gwarantujący bezpieczne korzystanie - łóżka dziecięce pozbawione są ostrych krawędzi, odstających śrub i nakrętek. Malowanie łóżek wykonywane jest wyłącznie przy pomocy bezpiecznych i ekologicznych farb, które nie powodują reakcji alergicznych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą drewnianych łóżek dla dzieci.

Pokaż

Aktywne filtry

Łóżka dziecięce

Łóżka dziecięce to jedne z najważniejszych mebli dla dzieci. Przede wszystkim powinny być wygodne, zapewniać zdrowy sen i dobry wypoczynek. Jednak łóżka dziecięce powinny być również solidne, trwałe i bezpieczne, a także funkcjonalne. W sprzedaży dostępne są bardzo różne łóżeczka dla dzieci, w tym modele wielofunkcyjne, piętrowe, a nawet montessori. Warto zatem wiedzieć, co oferują producenci i jak wybrać idealne łóżeczko dziecięce.

Łóżeczko dla dziecka — czemu jego dobry wybór jest tak istotny?

Łóżeczko dziecięce to jeden z najważniejszych, a może i najważniejszy mebel w pokoju malucha. To od niego zależy przecież jakość snu, a to ma zasadniczy wpływ na rozwój całego organizmu i zdrowie pociechy. Warto przy tym zaznaczyć, że każde łóżeczko dla dzieci składa się z trzech zasadniczych elementów — ramy, stelaża i materaca.

Za komfort i odpowiednie ułożenie ciała odpowiada przede wszystkim materac, a także stelaż. Oba elementy powinny być dobrane z uwagą i uwzględnieniem indywidualnych cech dziecka — jego wagi i budowy ciała. Tylko wtedy pozwolą na zachowanie odpowiedniej postawy w czasie snu.

Prawidłowe ułożenie ciała dziecka w czasie snu ma ogromne znaczenie dla jego zdrowia. Dzieciństwo jest przecież okresem dynamicznego rozwoju układu ruchowego. Źle dobrane łóżeczko dziecięce może więc prowadzić do wykształcenia i utrwalenia negatywnych nawyków ruchowych, rozmaitych skrzywień kręgosłupa oraz wielu innych problemów. Konsekwencją są nie tylko przewlekłe bóle, ale także znacznie poważniejsze zaburzenia — stany zapalne czy nieodwracalne zwyrodnienia.

Przy wyborze łóżeczka dla dziecka nie warto zatem iść na kompromisy. Stawiać należy na najwyższej klasy produkty wykonane z solidnych i bezpiecznych materiałów — np. łóżeczka drewniane. Nie można jednak zapominać o wysokiej funkcjonalności i doskonałej estetyce mebli.

Łóżeczko wielofunkcyjne — co poza funkcją spania?

Łóżeczko dla dziecka to przede wszystkim miejsce snu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by pełniło też dodatkowe funkcje w pokoju malucha. 

Wielofunkcyjne łóżeczka dla dzieci mogą być wyposażone w różne systemy przechowywania — np. szuflady czy skrzynie. To idealne rozwiązanie nie tylko na małe metraże. W każdym pokoju dziecka liczy się przecież efektywne wykorzystanie przestrzeni i ergonomia.

Za łóżeczka wielofunkcyjne można też uznać te o niebanalnej konstrukcji. Łóżeczka tipi i łóżeczka domki nie tylko ciekawie wyglądają i wzbogacają wystrój wnętrza. Pozwalają też na zorganizowanie atrakcyjnego miejsca zabaw dla dzieci. Coraz częściej nazywa się je łóżeczkami montessori, ponieważ — właściwie wyposażone — wspierają rozwój dziecka zgodnie z tą właśnie metodą dydaktyczną.

Łóżeczka dla dzieci z szufladą

Klasyczne łóżeczko wielofunkcyjne kojarzy się przede wszystkim z dodatkowym miejscem na pościel, ubrania, zabawki itp. Rzeczywiście łóżeczka dziecięce z szufladą lub skrzynią cieszą się dużą popularnością, bo są bardzo praktyczne.

Takie wielofunkcyjne łóżeczka dla dzieci łączą opcję spania i przechowywania. Mogą być wyposażone w skrzynię, do której dostęp uzyskujemy przez podniesienie stelaża z materacem. Znacznie wygodniejsze są jednak łóżeczka dziecięce z szufladą wysuwaną spod materaca.

Łóżeczko z szufladą to oczywiście duża wygoda. Pojemnik sprawia, że pościel malucha zawsze jest pod ręką. Ma to szczególnie duże znaczenie przy małych dzieciach, którym zdarzają się wypadki z moczeniem łóżka. Poszukiwanie pościeli na zmianę w środku nocy nie jest niczym przyjemnym, a łóżeczko z szufladą doskonale rozwiązuje ten problem.

Łóżeczka dla dzieci montessori

Rosnąca popularnością cieszą się dziecięce łóżeczka montessori. Nazwa bierze się od systemu dydaktycznego opracowanego przez włoską lekarkę Marię Montessori.

System ten kładzie duży nacisk na środowisko rozwoju dziecka, w tym na jego fizyczne otoczenie. Zakłada się, że środowisko to ma wspierać rozwój, a zatem stymulować wyobraźnię, pobudzać do działania, edukować, skłaniać do eksperymentowania, wzbudzać zainteresowanie i emocje.

Łóżeczko montessori dla dziecka jest więc meblem, który jest nie tylko miejscem snu. Ma w jakiś sposób sprzyjać rozwojowi, zabawie i poznawaniu świata. Są to zatem łóżeczka wielofunkcyjne, które pozwalają nie tylko na zdrowy wypoczynek, ale także na rozwijającą zabawę.

Przykładem mogą być dziecięce łóżeczka domki i tipi. Dzięki niebanalnym kształtom prowokują dzieci do uruchomienia wyobraźni i zabawy. Pozwalają też na montaż dodatkowych akcesoriów.

Łóżeczko domek

Łóżeczka domki to jedne z najbardziej popularnych modeli łóżeczek montessori. Prosta, ale charakterystyczna konstrukcja klasycznego domu z dwuspadowym dachem staje się idealną “bazą” do wielu zabaw.

Każdy rodzic doskonale wie, że budowanie fortów i kryjówek z pościeli, koców i poduch to jedna z najlepszych rozrywek maluchów. Łóżeczko domek znacząco ułatwi te zadania. Wystarczy narzucić coś na konstrukcję i baza gotowa. Co istotne, typ kryjówki zależy wyłącznie od wyobraźni dziecka. Łóżeczko domek może więc być mieszkaniem, biurem, remizą strażacką, zamkiem księżniczki czy dowolnym innym budynkiem, które dziecko sobie wyobrazi. Właśnie w tej swobodzie leży siłą łóżeczka montessori.

Ważne jest także, że łóżeczko domek dla dziecka pozwala na montaż akcesoriów nad materacem. Górna poprzeczka, która tworzy kalenicę dachu, doskonale sprawdzi się jako miejsce do podwieszenia różnych przedmiotów. Może to być estetyczne oświetlenie, zabawki czy atrakcyjne dekoracje.

Łóżeczko tipi

Równie ciekawym wyborem jest łóżeczko tipi, które także można uznać za łóżeczko montessori. Funkcjonalność jest tu analogiczna jak w przypadku domków — łóżeczko tipi także staje się miejscem zabaw.

Sama forma jest jednak nieco prostsza i “lżejsza”. Dzięki temu wielofunkcyjne łóżeczko tipi doskonale wpisze się nawet w małe pokoje dziecięce. Tu również wystarczy koc lub narzuta, by zmienić miejsce snu w wyjątkową kryjówkę, nie tylko do zabawy w Indian czy biwak. Co więcej, te łóżeczka dla dzieci również mają górną poprzeczkę umożliwiającą instalowanie dodatkowych elementów — oświetlenia, dekoracji, zabawek itp.

Wielofunkcyjne łóżeczko tipi i łóżeczko domek to oczywiście nie tylko połączenie funkcji snu i miejsca zabaw. Tak samo jak łóżeczka tradycyjne te modele także mogą być wyposażone w szuflady i pojemniki do przechowywania. Są to zatem meble praktyczne, wygodne, a przy tym wspomagające rozwój — idealne łóżeczka montessori.

Łóżeczko wieloosobowe — wygodny sen dla dwojga, a nawet trojga

Wybór łóżeczka dla dziecka nie jest sprawą łatwą, a komplikuje się jeszcze bardziej, gdy dzieci jest więcej. Każdemu z nich trzeba zapewnić wygodne, zdrowe miejsce snu, ale mebel gdzieś trzeba też zmieścić.

Z pomocą przychodzą wieloosobowe łóżeczka dziecięce przeznaczone dla dwóch, a nawet trzech osób. To przede wszystkim dobrze wszystkim znane (i uwielbiane przez maluchy) łóżeczka piętrowe, ale także innowacyjne i niezwykle praktyczne wieloosobowe łóżeczka z szufladą z funkcją snu.

Łóżeczka dziecięce podwójne

Łóżeczka podwójne sprawdzą się w przypadku rodzeństwa mieszkającego w jednym pokoju. Szczególnie na małych metrażach, gdzie brak miejsca na dwa osobne łóżka.

Takie podwójne łóżeczko dla dzieci stosuje się zatem w celu oszczędzenia miejsca. Powinny to więc być meble kompaktowe, które pozwalają na efektywne wykorzystanie przestrzeni.

Oczywiście łóżeczko podwójne dla dzieci musi zapewniać wygodny, zdrowy sen dla dwojga. Jedno i drugie dziecko musi mieć zapewniony ten sam komfort i nie ma tu miejsca na kompromisy — chodzi przecież o wygodę i zdrowie maluchów.

Łóżeczka podwójne dla dzieci powinny zatem oferować dwa pełnowymiarowe miejsca snu, na których można zamontować odpowiednie, dopasowane do budowy i wagi pociech materace.

Podwójne łóżeczko piętrowe

Klasyczne łóżeczka dziecięce podwójne to oczywiście modele piętrowe. Pierwszy materac mieści się tu na tradycyjnej wysokości, ale nad nim, w odpowiedniej odległości znajduje się drugi.

Na piętro wchodzi się z pomocą drabinki, co oznacza, że takie łóżeczka piętrowe są odpowiednie dla pociech o określonej sprawności (a więc np. w określonym, wieku). Niezbędna jest bowiem możliwość samodzielnego wchodzenia na górny poziom i schodzenia w dół.

Oczywiście łóżeczko piętrowe dla dzieci musi być bezpieczne. Górny poziom powinien więc być zabezpieczony barierą chroniącą przed spadnięciem. Drabinka musi być mocna, ze szczebelkami rozmieszczonymi odpowiednio dla małych nóg. Powinna też zapewniać pewny chwyt dziecięcymi rączkami.

Wydaje się, że piętrowe łóżeczko dla dzieci jest świetnym wyborem na małe metraże, ponieważ zajmuje na podłodze tylko tyle miejsca, co zwykły, pojedynczy mebel. Jednak ze względu na znaczną wysokość takie modele mają dosyć masywny charakter i w małych pomieszczeniach mogą być nieco przytłaczające. Lepszym wyborem może się zatem okazać łóżeczko dwuosobowe z szufladą do spania.

Dwuosobowe łóżeczko z szufladą do spania

Pewną innowacją na rynku łóżeczek dziecięcych są modele z szufladą z funkcją spania. Złożony mebel tego typu wygląda jak klasyczne łóżeczko pojedyncze. Pod pierwszym materacem znajduje się jednak wysuwana szuflada z drugim, pełnowymiarowym miejscem snu.

Dwuosobowe łóżeczko z szufladą do spania jest więc idealnym rozwiązaniem dla rodzeństwa, ale nie tylko. Świetnie sprawdzi się także jako awaryjne miejsce snu dla gości lub dla rodzica, który chce wesprzeć malucha w trudniejszą noc czy np. w czasie choroby.

Ważne jest, że drugie miejsce snu jest komfortowe tak samo, jak pierwsze. W szufladzie znajduje się bowiem pełnowymiarowy materac na stelażu. Takie łóżka są niskie i nie przytłaczają pomieszczenia tak jak łóżeczka piętrowe. Nie ma też problemu z walką o uprzywilejowane, górne miejsce, bo w przypadku łóżeczka z szufladą do spania oba miejsca są w zasadzie równorzędne i tak samo atrakcyjne.

Łóżeczka trzyosobowe

W liczniejszych rodzinach łóżeczko dwuosobowe może nie wystarczyć. Na szczęście technologia szuflad z funkcją spania pozwala budować bardzo praktyczne i atrakcyjne łóżeczka potrójne dla dzieci.

Mamy tu dwa zasadnicze typy konstrukcji — piętrowe łóżeczko dziecięce z szufladą do spania lub wieloosobowe łóżeczko z dwiema szufladami.

Trzyosobowe łóżeczko piętrowe dla dzieci niekoniecznie jest więc modelem z trzema poziomami (takie meble istnieją, ale są mało praktyczne). Znacznie lepiej sprawdza się dwupiętrowe łóżeczko z dodatkową szufladą do spania.

Takie modele wybierają nie tylko rodzice z trójką dzieci. Jak wspomnieliśmy wcześniej, dodatkowe miejsce snu sprawdza się bowiem doskonale np. przy nocowaniu gości. Złożone trzyosobowe łóżeczko piętrowe służyć może zatem dwójce dzieci na co dzień, a trzecie miejsce snu może być używane okazjonalnie.

Jednak łóżeczka dla trzech osób to nie tylko modele piętrowe. Wykorzystać można bowiem dwie szuflady z funkcją spania. Druga szuflada, również z pełnowymiarowym materacem, wysuwa się tu spod pierwszej szuflady. Powstają zatem trzy wygodne sekcje do spania.

Warto zaznaczyć, że o ile takie łóżeczka potrójne zajmują niewiele miejsca w stanie złożonym, o tyle ich rozłożenie wymaga już sporo przestrzeni.

Łóżeczka drewniane — gwarancja trwałości i bezpieczeństwa

Wybierając łóżeczko dla dziecka, uwagę poświęcić trzeba nie tylko funkcjonalności. Istotne jest także bezpieczeństwo i trwałość mebla.

Bezpieczne łóżeczko dziecięce to takie, które jest stabilne, mocne i wykonane z materiałów, które nie stwarzają zagrożenia dla maluchów. Idealnym wyborem są więc dziecięce łóżeczka drewniane.

Drewno jest mocne, sztywne, odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne (także wilgoć, o ile jest dobrze zaimpregnowane i wykończone). Co więcej, jest nietoksyczne i nie powoduje reakcji alergicznych. 

Drewniane łóżeczko dziecięce gwarantuje więc stabilną konstrukcję odporną na przeciążenia (np. podczas zabaw i skakania) i uszkodzenia. To meble, które przetrwają wiele lat w idealnym stanie.

W naszej ofercie dostępne są wysokiej jakości drewniane łóżka dziecięce. Nie tylko świetnie wyglądają, są wytrzymałe i komfortowe, ale mogą mieć również dodatkowe funkcje. Mamy zatem łóżka dziecięce z szufladą, którą można wykorzystać klasycznie — do przechowywania pościeli, odzieży itp. — lub jako dostawkę do spania. Oferujemy również wysokiej jakości drewniane łóżka piętrowe dla dzieci czy wyjątkowo atrakcyjne łóżka domki i łóżka tipi.

Wszystkie łóżka dla dzieci w naszym asortymencie wykonane są z wysokiej jakości drewna sosnowego. Do ich malowania stosujemy wyłącznie w 100% ekologiczne i nietoksyczne farby wodne. Nasze łóżka dziecięce są więc wyjątkowo solidne, stabilne i trwałe, a przy tym bezpieczne nawet dla dzieci z alergiami.

Łóżka dziecięce z szufladą / dostawką

Nasze łóżka dla dzieci wyróżnia solidność, wygoda, ale także wysoka estetyka i funkcjonalność. Jako producent łóżek dla dzieci, wszystkie meble projektujemy od podstaw. Dzięki temu możemy tworzyć wyjątkowo atrakcyjne modele, które doskonale wpisują się w aranżacje pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Myślimy również o dodatkowych funkcjach, tworząc łóżka dla dzieci z szufladami i dostawkami do spania oraz dziecięce łóżka domki i tipi idealne nie tylko do spania, ale i do zabawy.

Łóżka dziecięce z szufladą to doskonały wybór dla wszystkich rodziców, którym zależy na efektywniejszym wykorzystaniu miejsca w pokoju dziecka. To modele wyposażone w praktyczną, pojemną i bardzo funkcjonalną szufladę wysuwaną, którą może mieć różne zastosowania. Klasyczne łóżko dziecięce z szufladą kojarzy się z meblem wyposażonym w skrzynię do przechowywania. Rzeczywiście jest to typowa funkcja szuflady do łóżka. Można w niej trzymać pościel, ale również dziecięce ubranka, zabawki i inne rzeczy.

W naszej ofercie dostępne są jednak również łóżka dla dzieci z szufladą do spania. To wyjątkowe projekty, w których szuflada pełni rolę wysuwanej dostawki z pełnowymiarowym materacem do spania. Szuflada z funkcją spania pozwala szybko i sprawnie stworzyć dodatkowe i bardzo wygodne miejsce snu. W stanie złożonym takie łóżka dla dzieci wyglądają więc jak klasyczne modele pojedyncze czy łóżka piętrowe. Jednak dostawka pozwala przekształcić je w łóżka podwójne lub potrójne.

Łóżka dziecięce z dostawką do spania są więc idealnym rozwiązaniem na małe metraże, ale nie tylko. Mogą służyć rodzeństwu lub jako miejsce do nocowania gości — np. przyjaciół dziecka czy członków rodziny.

Poza funkcjonalnością nasze łóżka dla dzieci wyróżniają się także estetyką. Wynika ona zarówno ze świetnego wykonania i dbałości o najdrobniejsze detale, jak i z ciekawych, oryginalnych projektów.

Wyjątkową popularnością cieszą się nasze dziecięce łóżka domki i tipi. Dzieci je uwielbiają, ponieważ stanowią świetne miejsce zabaw. Można je szybko i łatwo przekształcić w atrakcyjnej “bazy” i kryjówki, w których maluchy nie tylko chętnie śpią, ale też spędzają czas w ciągu dnia.

Drewniane łóżka dziecięce

Oferujemy drewniane łóżka dziecięce, które są estetyczne, funkcjonalne i bezpieczne. Drewno to idealny materiał konstrukcyjny na meble dla dzieci. Przede wszystkim jest wyjątkowo mocne i odporne na uszkodzenia. Dzięki temu drewniane łóżka dziecięce są inwestycją na wiele lat, a nawet wiele pokoleń.

Drewniane łóżka dla dzieci to także stabilność i odporność na obciążenia. Każdy rodzic wie, że łóżko dziecięce jest nie tylko miejscem spokojnego snu, ale również intensywnych zabaw. Stabilna i wytrzymała konstrukcja jest zatem bardzo istotna tak dla żywotności mebla, jak i dla bezpieczeństwa dziecka.

Właśnie w trosce o bezpieczeństwo, wszystkie nasze drewniane łóżka dla dzieci mają zaokrąglone, przeszlifowane krawędzie. Nie ma tu zatem ostrych kantów czy rogów. Dostępne są również modele z barierkami ochronnymi zabezpieczającymi przed spadnięciem z łóżka. Kwestie bezpieczeństwa nie kończą się jednak na konstrukcji mebli.

Nasze drewniane łóżko dziecięce to również bezpieczne materiały wykończeniowe. Samo drewno jest oczywiście materiałem o właściwościach antyalergicznych i antystatycznych, a zatem odpowiednim nawet dla osób uczulonych. W Youko wykorzystujemy również wodne farby pozbawione toksycznych rozpuszczalników. Są one w pełni ekologiczne, bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego.

Nasze łóżka drewniane dla dzieci dostępne są w wielu wymiarach standardowych odpowiednich dla pociech w różnym wieku. Na indywidualne zamówienie tworzymy też łóżka dziecięce na wymiar. W naszym asortymencie dostępne są także wyjątkowo funkcjonalne, estetyczne i bezpieczne łóżka dla niemowląt. Wszystkie meble wykonujemy starannie, z dbałością o najdrobniejsze detale, co gwarantuje ich nienaganny wygląd oraz długą żywotność.

Nasze produkty wysyłamy na terenie całej Polski - materace dziecięce i łóżka dla dzieci dostarczamy do Warszawy, Krakowa, Wrocławia, KatowicGdańska i każdego innego miejsca na terenie Polski.

Czytaj

Łóżka Youko

Stwórz perfekcyjnie przytulną sypialnię dla swojego malucha! Drewniane łóżko dziecięce to gwarancja bezpieczeństwa, wytrzymałości oraz wygody. Specjalnie zaprojektowane modele łóżek dziecięcych z barierką i zagłówkami sprawią, że sypialnia stanie się dla Twojego dziecka miejscem spokojnego odpoczynku. Lite drewno sosnowe, jako ponadczasowy materiał do produkcji mebli idealnie wpisuje się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Naturalny kolor lub pastelowe odcienie będą współgrać z dowolnym wystrojem dziecięcej sypialni.

Oferujemy wiele modnych łóżek dziecięcych w różnych konfiguracjach. Łóżko pojedyncze i podwójne, łóżko piętrowe oraz niepowtarzalne łóżko domek – każdy z nich wyróżnia się unikalnym wyglądem i estetycznym wykonaniem.

Wykonane z najwyższej jakości drewna

Użyte 100% ekologiczne wodne farby

Przetestowane produkty

Paleta kolorów