Filtruj produkty

Materace do łóżek dziecięcych to niezwykle istotny element, który ma ogromne znacznie dla wypoczynku i prawidłowego rozwoju dzieci. Dobry materac dla dzieci pozwala maluchowi na dobry sen oraz zapewnia prawidłowe ułożenie całego ciała. Ma to bardzo duże znaczenie dla rozwoju całego układu kostno-stawowego dziecka. Materace dziecięce powinny być więc produktami posiadającymi odpowiednie atesty. Dobry materac dla dziecka to materac elastyczny, oddychający, który się nie odkształca i nie uczula dziecka. Istotne jest również to, by materace dziecięce były łatwe w czyszczeniu.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór materacy do łóżek dziecięcych. Oferujemy wysokiej klasy materace piankowe, materace wysokoelastyczne, termoelastyczne,  z lateksem i z pianką VISCO. Materace dla dzieci występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością znajdą Państwo w naszej ofercie poszukiwany rozmiar materaca dziecięcego.

Pokaż

Aktywne filtry

Materace dla nastolatków

Odpowiednio dobrane materace dla nastolatków - dzieci i młodzieży to nie tylko kwestia wygody i dobrego snu, ale również zdrowia. W okresie dynamicznego rozwoju układu ruchowego wszelkie zaburzenia i nieprawidłowości postawy (m.in. ułożenia ciała w czasie snu) mogą mieć bardzo negatywne i trwałe skutki.

Materace dla dzieci i młodzieży powinny być zatem dostosowane do indywidualnych cech pociechy, takich jak wzrost i waga, ale także do osobistych preferencji użytkownika. Muszą zapewniać wysoki komfort, prawidłowe podparcie ciała oraz higienę snu.

W naszym asortymencie znajdą Państwo materace dziecięce różnego typu, o odmiennej budowie, twardości i właściwościach. Pozwala to z łatwością dobrać model odpowiedni dla każdego dziecka.

Sprzedajemy piankowe materace dla dzieci i młodzieży, w tym materace wysokoelastyczne i termoelastyczne, a także dziecięce materace lateksowe. Wszystkie modele dostępne są w kilku wymiarach standardowych, ale produkujemy też dziecięce materace na wymiar.

Co istotne, nasze materace dla dzieci i młodzieży wyposażone są w praktyczne pokrowce z zamkiem błyskawicznym, co pozwala na ich łatwe zdjęcie, np. do prania lub suszenia. Standardowo stosujemy wysokiej jakości pokrowce Aloe Vera idealnie sprawdzające się nawet dla dzieci o wrażliwej skórze czy z uczuleniami ze względu na antyalergiczne i antybakteryjne właściwości. Wybrać można jednak również pokrowce na materace dziecięce z kaszmirem lub z algami morskimi.

Piankowe materace dla dzieci i młodzieży

Produkujemy i sprzedajemy wysokiej jakości piankowe materace dla dzieci i młodzieży. Do ich produkcji wykorzystujemy wyłącznie najlepsze pianki opatrzone odpowiednimi atestami i pozytywną opinią Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Zakładu Higieny.

Nasze piankowe materace dziecięce i młodzieżowe pozbawione są też toksycznych substancji klejących. Poszczególne warstwy trzymają się ze sobą wyłącznie dzięki wysokiej sile tarcia, która gwarantuje, że elementy materaca nie będą się przesuwać w pokrowcu. Taka konstrukcja sprawia też, że materac można rozłożyć na poszczególne elementy, co ułatwia czyszczenie czy suszenie. W razie uszkodzenia możliwa jest też wymiana pojedynczej warstwy materaca.

W naszym asortymencie dostępne są piankowe materace dla dzieci i młodzieży o różnych właściwościach i budowie. Standardowe modele wykonujemy z pianki T25 wyróżniającej się doskonałą sprężystością i elastycznością. Te materace dziecięce zapewniają też doskonałą wentylację, a więc większy komfort termiczny dziecka i skuteczne odprowadzenie wilgoci oraz przykrych zapachów.

Mamy także materace wysokoelastyczne dla dzieci, których rdzeń stanowi pianka poliuretanowa HR35. To zaawansowany technologicznie materiał, którego struktura pozwala na uzyskanie doskonałej sprężystości i elastyczności przy zachowaniu przewiewności. Materace wysokoelastyczne dla dzieci zapewniają więc idealne podparcie ciała dziecka na całej długości, nawet przy większej wadze pociechy.

Zarówno materace dziecięce z pianki T25, jak i z HR35 dostępne są z dodatkowymi warstwami wierzchnimi. To m.in. materace lateksowe dla dzieci oraz dziecięce materace termoelastyczne.

Lateksowe materace dla dzieci mają na wierzchu warstwę pianki lateksowej, która dodatkowo wzmacnia i stabilizuje materac. Lateks jest też bardzo higieniczny. Ogranicza dostęp wilgoci i roztoczy do głębszych partii materaca, zapobiega rozwojowi grzybów, pleśni i innych patogenów i jest bezpieczny nawet dla osób z uczuleniami.

Termoelastyczne materace dla dzieci i młodzieży to z kolei propozycja dla tych, którym zależy na maksymalnym komforcie. Wierzchnia warstwa wykonana jest tu z pianki VISCO, czyli tzw. pianki memory. Pod wpływem ciepła i nacisku idealnie dopasowuje się ona do ciała i “zapamiętuje” jego kształt, dzięki czemu zapewnia idealne podparcie.

Jak wybrać materac dla dziecka?

Myśląc o tym, jak wybrać materac dla dziecka, pod uwagę należy brać kilka istotnych kwestii. Najważniejsze jest jednak dopasowanie konstrukcji i twardości materacy dziecięcych do indywidualnych cech pociechy, głównie do budowy ciała i wagi.

Warto tu jednak zaznaczyć, że kwestia wagi dziecka zaczyna być istotna dla wyboru materaca dopiero od około 35-40 kg. U małych dzieci ma to zdecydowanie mniejsze znaczenie, ponieważ zróżnicowanie budowy ciała maluchów jest mniejsze.

U dzieci osiągających wagę około 35-40 kg budowa ciała może być jednak bardzo odmienna. Wynika to np. z różnego wzrostu maluchów, a więc odmiennego rozkładu masy ciała. Pojawia się zatem konieczność dostosowania materaca dla dziecka do jego cech indywidualnych.

Miękkie materace dziecięce są odpowiednie dla maluchów o lekkiej budowie ciała, z kolei twarde materace będą dobre dla dzieci masywniejszych. Chodzi więc o to, by materac był na tyle twardy, żeby dziecko się w niego nie zapadało, a jednocześnie na tyle miękki, by odpowiednio uginał się pod naciskiem, podpierał wszystkie partie ciała i odciążał mięśnie szkieletowe.

Wybór materaca dla dziecka to także kwestia bezpieczeństwa. Bezwzględnie należy unikać produktów wykonanych z kiepskiej jakości materiałów. Nasze materace dla dzieci i młodzieży tworzone są wyłącznie z najlepszych pianek pozytywnie zaopiniowanych przez Państwowy Zakład Higieny oraz Instytut Matki i Dziecka. Dodatkowo nie używamy w nich klejów ani innych potencjalnie szkodliwych substancji. Nasze materace są więc bezpieczne nawet dla dzieci z wrażliwą skórą i alergiami.

Materace dziecięce na wymiar

Odpowiedni materac dla dziecka trzeba oczywiście dopasować do wymiarów łóżka. Jako producent materacy dla dzieci Youko oferuje materace we wszystkich wymiarach standardowych, a więc pasujące do łóżeczek i łóżek wszystkich producentów — tak polskich, jak i zagranicznych.

Tworzymy również doskonałej jakości materace dziecięce na wymiar. To świetna opcja dla tych, którzy mają łóżko w nietypowych wymiarach. W dobie rosnącej popularności konwencji DIY (samodzielnego budowania mebli), materace na wymiar zyskują coraz większą popularność i pozwalają tworzyć oryginalne, a przy tym wygodne i funkcjonalne miejsce snu dla maluchów.

Czytaj