Filtruj produkty

Oferujemy wysokiej jakości materace dziecięce, niemowlęce i dla dorosłych. W naszym asortymencie dostępne są materace o różnych wymiarach, twardości i właściwościach. Odpowiednio dobrane materace do łóżek mają zasadnicze znaczenie dla zapewnienia komfortowego i zdrowego snu. To z kolei przekłada się na codzienne funkcjonowanie, dobrostan psychiczny, jak i prawidłowe działanie układu ruchowego.

W naszej ofercie znajdują się piankowe materace gwarantujące wygodę, higienę i bezpieczeństwo. Mamy materace wysokoelastyczne i termoelastyczne dla dzieci i dorosłych. Korzystamy wyłącznie z materiałów opatrzonych pozytywną opinią Państwowego Zakładu Higieny i atestami Instytutu Matki i Dziecka. W Youko znajdziesz materace dziecięce i dla dorosłych o dowolnych rozmiarach standardowych. Na indywidualne zamówienie wykonujemy także materace na wymiar. W naszej ofercie znajdą się więc materace odpowiednie do każdego łóżka, dowolnych potrzeb i preferencji klienta.

Pokaż

Aktywne filtry

Materace do łóżka

Materac do spania to najważniejszy element zapewniający komfortowy i zdrowy sen. To od niego zależy bowiem ułożenie ciała przez niemal ⅓ życia, którą spędzamy w łóżku. Dobrze dobrany materac musi zapewniać prawidłowe podparcie ciała na całej długości. Pozwala to uniknąć napięć mięśniowych, które mogą być przyczyną bólu, stanów zapalnych, a nawet trwałych zmian postawy i zaburzeń funkcjonowania układu ruchowego.

Co więcej, zdrowy sen jest również bardzo ważny dla działania układu nerwowego (a więc dla zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia). Odpowiednie materace do spania zapewniają nie tylko prawidłowe ułożenie ciała, ale także komfort niezbędny do dobrego wypoczynku. Wygodne materace do spania to m.in. szybsze zasypianie, mniej pobudek w nocy i ogólnie lepsza jakość snu przekładająca się na efektywniejszy wypoczynek i dobry nastrój.

Materace piankowe wysokoelastyczne i termoelastyczne

W naszej ofercie dostępne są najwyższej jakości materace piankowe dziecięce oraz dla dorosłych. Oferujemy m.in. materace piankowe dla dzieci i dorosłych z wysokiej jakości pianki T25. To materiał o stosunkowo dużej gęstości, co zapewnia odpowiednią sprężystość i elastyczność. Jednocześnie świetnie przepuszcza powietrze, zapewniając doskonałą wentylację i “oddychanie” materaca.

Mamy również materace wysokoelastyczne z poliuretanowej pianki HR35. To gęsty, ale “oddychający” materiał o jeszcze lepszej sprężystości. Takie materace doskonale dostosowują się do kształtów ciała śpiącej osoby, co zapewnia idealne podparcie całego ciała.

Nasze materace mogą mieć też wierzchnią warstwę wykonaną z lateksu lub pianki VISCO. Warstwa lateksowa ma właściwości hipoalergiczne i chroni materac przed wilgocią oraz wnikaniem roztoczy. Z kolei pianka VISCO to wysoce zaawansowany materiał znany również jako pianka memory. Wykonuje się z niej materace termoelastyczne, które pod wpływem nacisku i ciepła ciała idealnie dostosowują się do śpiącego (“zapamiętują” kształt ciała).

Pianka VISCO to prawdziwie kosmiczna technologia — wynalazła ją NASA i stosowała do budowy foteli w pojazdach kosmicznych. Pozwalała bowiem na idealne dopasowanie siedziska do każdego astronauty, co ma ogromne znaczenie przy dużych przeciążeniach. Materace termoelastyczne z pianką VISCO doskonale chronią też przed odleżynami, dlatego znalazły zastosowanie w łóżkach szpitalnych, hospicyjnych itp.

Materace dla dzieci i dorosłych — jak je wybrać?

Oferujemy odpowiednie materace dla dzieci i dorosłych. Poszczególne modele różnią się nie tylko wymiarami, ale również stopniem twardości czy dodatkowymi właściwościami. Wybór odpowiedniego materaca to zatem nie tylko kwestia dopasowania do wymiarów łóżka. Materace dla dzieci i dorosłych należy też dopasować do indywidualnych cech śpiącego — przede wszystkim do jego wagi i budowy ciała.

Dobry materac ma podpierać ciało na całej jego długości. Zbyt miękkie materace powodują, że śpiący się w nie zapada. Z kolei zbyt twarde materace nie uginają się wystarczająco i nie podpierają odpowiednio wszystkich części ciała. Oba przypadki prowadzą do niewłaściwej postawy w czasie snu, co skutkuje napięciem mięśni, bólem, a nawet poważniejszymi konsekwencjami — stanami zapalnymi czy trwałymi zmianami postawy.

Wybierając materac dla dziecka lub dorosłego, warto także zwrócić uwagę na jakość materiałów. W Youko korzystamy wyłącznie z pianek, które mają pozytywną opinię Państwowego Zakładu Higieny i atesty Instytutu Matki i Dziecka. To najwyższej klasy materiały, które gwarantują bezpieczeństwo, wygodę i trwałość każdego naszego materaca.

Wygodne materace na wymiar

Jako producent materacy dla dzieci i dorosłych tworzymy zarówno materace o wymiarach standardowych, jak i produkty na indywidualne zamówienie. Nasze materace na wymiar to idealny sposób na dostosowanie miejsca snu do osobistych potrzeb i indywidualnych preferencji. Świetnie spisują się w coraz popularniejszych łóżkach dziecięcych robionych metodą DIY, ale również w niestandardowych aranżacjach z meblami na wymiar.

Ogromnym atutem naszych produktów jest też ich modułowość. Oferujemy warstwowe materace piankowe, w których poszczególne warstwy nie są ze sobą sklejane (doskonale trzymają się razem wyłącznie dzięki tarciu między piankami). Pozwala to na ich rozłożenie, indywidualne wyczyszczenie czy wymianę pojedynczego elementu, a nie całego materaca.

Nasze materace są przez to również bardziej ekologiczne i bezpieczne — nie wykorzystujemy przy ich produkcji toksycznych substancji klejących niebezpiecznych dla środowiska, ludzi i zwierząt. Są to zatem idealne materace dla dzieci, niemowląt i dorosłych, również tych z alergiami.

Czytaj

Materace Youko

Podstawą wygodnego łóżka jest odpowiednio dobrany materac. Aby sen Twojego dziecka był zdrowy i komfortowy wybierz model materaca, który odpowie na jego potrzeby. Ważne jest, aby był on elastyczny oraz dopasowywał się do kształtu ciała malucha – dzięki temu zadbasz o prawidłowy rozwój jego kręgosłupa. Materace dla dzieci powinny umożliwiać im wybór najwygodniejszej pozycji w czasie snu oraz zachowywać swoje właściwości przez długi czas.

Do dowolnego łóżka dziecięcego Youko możesz z łatwością dobrać jeden z naszych materacy. Wśród dostępnych modeli oferujemy materace piankowe, materace z warstwą kokosu lub lateksu oraz materace termoelastyczne. Każdy z modeli został zaprojektowany z myślą o zdrowym śnie najmłodszych.

Właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne

Lekkość i przewiewność materaca

Ułatwiony transport i przechowywanie

Sprężystość i elastyczność