Filtruj produkty

Oferujemy piankowe materace niemowlęce zapewniające wysoki komfort, higienę i bezpieczeństwo snu. Do ich produkcji wykorzystujemy wyłącznie najlepsze pianki opatrzone atestami Instytutu Matki i Dziecka oraz pozytywną opinią Państwowego Zakładu Higieny. W naszym asortymencie dostępne są niemowlęce materace piankowe wykonane z pianki T21. To materiał o świetnych właściwościach mechanicznych (miękki i sprężysty), trwały i “oddychający”. Zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, co pomaga w odprowadzaniu wilgoci i przykrych zapachów z materaca oraz ogranicza pocenie się dziecka.

Nasze materace niemowlęce wyposażone są również w praktyczne pokrowce. Są one zapinane na zamek błyskawiczny, można je więc łatwo zdjąć, np. do prania. Pomaga to w zachowaniu higieny i czystości tak istotnej w przypadku materaca dla niemowląt. Produkujemy materace niemowlęce o standardowych wymiarach, idealne do większości gotowych łóżeczek. Jednak na indywidualne zamówienie klienta tworzymy też niemowlęce materace na wymiar. Będą doskonałe m.in.do coraz popularniejszych łóżeczek czy kołysek robionych samodzielnie, w konwencji DIY.

Pokaż

Aktywne filtry

Materace dla niemowląt

Nasze materace niemowlęce to najwyższa jakość, która przekłada się na komfort i zdrowie malucha. Niemowlęta śpią nawet kilkanaście godzin dziennie, więc odpowiedni materac do łóżeczka jest tu sprawą kluczową. W związku z tym oferujemy materace dla niemowląt, które gwarantują wygodę niezależnie od czasu czy pozycji snu malucha.

Dbamy nie tylko o wygodę, ale również o bezpieczeństwo dzieci. Nasze materace dla niemowląt produkowane są więc z bezpiecznych, nietoksycznych i higienicznych materiałów, które łatwo utrzymać w czystości.

Atutem wyróżniającym nasze materace niemowlęce jest też ich modułowość. Poszczególne warstwy nie są tu ze sobą sklejone. Trzymają się razem wyłącznie dzięki tarciu między poszczególnymi elementami. Oznacza to, że nasze materace dla niemowląt można rozłożyć na części podstawowe. To znacząco ułatwia osuszanie i czyszczenie materaca. Pozwala też na ewentualną wymianę jedynie uszkodzonej czy zniszczonej części. Brak kleju to także większe bezpieczeństwo i ekologia. Nasze materace dla niemowląt pozbawione są toksycznych substancji niebezpiecznych dla środowiska naturalnego, ludzi oraz zwierząt.

Piankowe materace do łóżek niemowlęcych

Rdzeniem naszych materacy do łóżek niemowlęcych jest pianka T21. To materiał, który zapewnia miękkość i elastyczność materaca odpowiednią dla niemowląt oraz dobrą wentylację. Piankę tę łatwo jest osuszyć, co pozwala ograniczyć ryzyko rozwoju pleśni i innych patogenów.

Dodatkowo oferujemy materace do łóżek niemowlęcych z różnymi warstwami wierzchnimi. Nasze lateksowe materace dla niemowląt są hipoalergiczne i bardzo higieniczne. Posiadają warstwę pianki lateksowej, która doskonale chroni przed przenikaniem wilgoci i roztoczy do głębszych partii materaca.

Mamy też termoelastyczne materace do łóżek niemowlęcych z pianką VISCO. Wierzchnia warstwa z tego materiału zapewnia idealne podparcie całego ciała. Pianka VISCO pod wpływem ciepła i nacisku dostosowuje się do kształtu ciała dziecka, co jest gwarancją najwyższego komfortu snu i prawidłowego rozwoju układu ruchowego. Niemowlęce materace termoelastyczne zapewniają też dobrą cyrkulację powietrza, co pomaga uniknąć przegrzania malucha, ogranicza pocenie i pomaga odprowadzić wilgoć oraz nieprzyjemne zapachy z materaca.

W naszej ofercie dostępne są także materace do łóżek niemowlęcych z kokosem. Wykorzystuje się w nich matę z włókien kokosowych. Występujące w niej sole mineralne mają naturalne właściwości antyseptyczne, zapobiegają więc rozwojowi drobnoustrojów. Są też “oddychające” i dobrze też chłoną oraz oddają wilgoć, więc łatwo je osuszyć. Niemowlęce materace kokosowe są też twardsze od innych modeli, będą więc odpowiednie dla tych maluszków, które wolą nieco sztywniejsze podłoże do snu.

Jak wybrać materac dla niemowlaka?

Wybierając materac dla niemowlaka, pomyśleć trzeba przede wszystkim o bezpieczeństwie. Materac do łóżeczka niemowlęcego musi być wykonany z nietoksycznych, trwałych materiałów, najlepiej o właściwościach antyalergicznych i antyseptycznych. Powinien przepuszczać powietrze i być łatwy do osuszenia.

Nasze materace dla niemowląt spełniają te warunki. Są trwałe, higieniczne i wykonane z materiałów opatrzonych pozytywnymi opiniami Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Zakładu Higieny.

Materac dla niemowlaka musi też zapewniać wygodę i zdrowy sen. W przypadku maluchów nie ma konieczności indywidualnego dobierania twardości. Wykorzystywana przez nas pianka T21 jest odpowiednim materiałem, który gwarantuje prawidłową postawę dla wszystkich niemowląt.

Niemowlęce materace termoelastyczne, lateksowe czy z kokosem warto jednak rozważyć z uwagi na ich dodatkowe właściwości oraz indywidualne preferencje malucha. Są bowiem dzieci, które preferują miękkie materace i takie, które wolą twarde materace, co można regulować rodzajem powłoki wierzchniej.

Czytaj