lóżka dziecięce i materace wrocławMaterace dziecięce Wrocław

Ponieważ sen odgrywa tak dużą rolę w rozwoju dziecka, ważne jest, aby zoptymalizować warunki snu dziecka - w tym wybrać materac, który pomoże dziecku wygodnie spać przez całą noc. Aby wybrać najlepsze materace dla dzieci, nasz zespół ocenił takie czynniki, jak twardość, redukcja nacisku, neutralność temperatury i cena. Wzięliśmy również pod uwagę przydatność każdego materaca do różnych pozycji snu, ponieważ preferowana pozycja dziecka może wpłynąć na wybór materaca.

 

Wygodne materace dla dziecka

Wybierając materac dla dziecka, kieruj się następującymi kryteriami. Materac powinien mieć płaską powierzchnię, komfortową twardość, być ekologiczny i stosunkowo elastyczny. Sklepy specjalistyczne oferują szeroką gamę wzorów, więc wybieraj mądrze. Weź pod uwagę wiek i wagę dziecka oraz sprawdź rozmiar materaca, jego wypełnienie, trwałość i instrukcję pielęgnacji.

 

Odpowiedni materac w każdym wieku

łóżka dla dzieci wrocławDla każdej kategorii wiekowej istnieją ogólne i szczegółowe kryteria dotyczące materaca. Jeśli masz niemowlę w wieku poniżej 3 lat, najlepiej jest kupić materac średnio twardy. Jak wszyscy wiemy, małe dzieci mają miękkie i elastyczne kości, więc jeśli materac jest zbyt twardy, może to spowodować dyskomfort. Wielu lekarzy uważa, że materace z pianki memory są niezbędne dla dzieci, ponieważ oferują najwyższy komfort, zapewniając wsparcie kręgosłupa i zmniejszenie nacisku. Materace z pianki memory dopasowują się do kształtu dziecka, dzięki czemu jego delikatny kręgosłup znajduje się w pozycji poziomej, co jest niezbędne dla prawidłowej postawy. Dlatego też materace te pełnią również rolę profilaktyczną, zwłaszcza w przypadku schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego.

Od 4 roku życia układ kostny dziecka zaczyna dynamicznie rosnąć. To właśnie w tym czasie powierzchnia spania dziecka musi być twardsza. Modele materacy z niezależnymi blokami sprężyn są jednym z optymalnych rozwiązań w tym wieku. Od 7 roku życia dzieci zaczynają odczuwać wyższy poziom stresu fizycznego i emocjonalnego. Przerwany lub skrócony sen jest teraz znacznie większym problemem powodującym ogólne zmęczenie i potencjalnie dolegliwości fizyczne, takie jak negatywny wpływ na gęstość kości. Kości dzieci potrzebują snu, albo z czasem staną się kruche! Dzieci rosną, a ich ciała zmieniają się szybciej od około 13 roku życia. Znacznie zmienia się wielkość, waga i kształt ich ciała. Dlatego obecnie najbardziej odpowiednie są materace bez sprężyn, o twardej powierzchni opartej na piance poliuretanowej.

 

Łóżka dla dzieci Wrocław

Jakie łóżko wybrać? Łóżko kabinowe zapewnia miejsce do przechowywania pod miejscem, w którym śpi dziecko. Są idealne do mniejszych pomieszczeń, w których możesz nie mieć dużo miejsca do przechowywania. Łóżko kabinowe jest wyższe niż łóżko standardowe, ale nie na tyle wysokie, aby Twoje dziecko potrzebowało drabiny, aby wejść do łóżka. Przestrzeń pod spodem pomieści szuflady na ubrania, biurko lub malutką szafkę. Łóżko kabinowe może mieć zagłówek i/lub podnóżek. Niektóre mają nawet wbudowane regały na książki. Łóżko wysuwane jest idealne, gdy masz dwoje dzieci, ale brakuje miejsca na dwa łóżka. Łóżko wysuwane ma dodatkowe łóżko z kółkami schowanymi pod zwykłym łóżkiem. W pokoju można również umieścić łóżko pojedyncze lub podwójne. Na mniejszej przestrzeni najlepiej sprawdzi się łóżko piętrowe - dzieci uwielbiają ten typ! Dla mniejszych dzieci polecamy łóżka domki, które będą świetnym miejscem nie tylko do spania, ale i zabawy.

Łóżka i materace dziecięce Wrocław

Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości łóżka i materaca dziecięcego to zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Ograniczanie się do sklepów stacjonarnych na terenie Wrocławia pozbawia Państwa dostępu do pełnej oferty polskich producentów. Z tego względu zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty łóżek drewnianych i materacy, które wysyłamy również do Wrocławia.