Dobry materac dla dziecka powinien być dopasowany do wieku dziecka a przede wszystkim do jego wagi. Materac dla dziecka nie powinien być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. W naszym sklepie oferujemy materace piankowe o średniej twardości zbudowane z różnego rodzaju pianek o różnej charakterystyce. Dobry materac powinien zapewnić odpowiednie podparcie dla wciąż kształtującego się kręgosłupa.

Dla naszych najmłodszych pociech rekomendujemy materace YOUKO z linii STANDARD. Zbudowane są z dwóch warstw pianek: warstwa podstawowa z pianki P25 oraz warstwa wierzchnia z lateksu lub z pianki Visco. Proponujemy je dla dzieci o wadze do 30 kg.

Dla starszych dzieci, które ważą w okolicach 30 - 35 kg zalecamy materace piankowe z linii wysoko elastycznej. Tak jak w poprzedniej linii warstwa górna materaca to pianka lateksowa lub pianka Visco. Materace z tej linii mają w podstawie piankę wysoko elastyczną HR35. Jest to pianka gęstsza, bardziej trwała i sprężysta, szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu.

W ofercie sklepu Youko mamy materace piankowe w wielu różnych rozmiarach. Jako producent możemy zaoferować materace w niestandardowych rozmiarach na specjalne życzenie Klienta.

Oferta obejmuje materace piankowe, materace z lateksem, materace z pianką VISCO oraz materace wysoko elastyczne.
(150x70, 150x80, 150x90, 160x70, 160x80, 160x90, 170x80, 170x90, 180x80, 180x90, 190x80, 190x90, 200x80, 200x90)

Każde dziecko rozwija się we własnym tempie, dlatego wiek, kiedy może korzystać z łóżka piętrowego jest kwestią indywidualną. Zazwyczaj łóżka piętrowe przeznaczone są dla maluchów, które ukończyły 4-5 lat.

Warto jednak zaznaczyć, że część modeli łóżek piętrowych dostosowanych jest również dla młodszych pociech, ale także dla dzieci w wieku szkolnym. Od kiedy łóżko piętrowe będzie dobrym wyborem? Jest to indywidualna sprawa, dlatego przed podjęciem decyzji warto wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Tak! Jeżeli interesuje Cię drewniane łóżko dziecięce na wymiar to dobrze trafiłeś. W standardowej ofercie posiadamy łóżka dziecięce dla dwóch szerokości materacy: 80cm i 90cm oraz kilku długości materaca: 160cm, 180cm, 190cm oraz 200cm. (80x160cm, 80x180cm, 80x190cm, 80x200cm, 90x160cm, 90x180cm, 90x190cm, 90x200cm)

Na specjalne życzenie Klientów, możemy przygotować łóżka dziecięce na niestandardowy wymiar powierzchni spania. Oprócz łóżek domków oraz tipi możemy przygotować każdy model łóżka na szerokość materaca 70cm.
Każdy model łóżka (również łóżka domki i łóżka tipi) możemy przygotować na niestandardową długość materaca (skokowo co 10cm).

Daje nam to mnóstwo rozmiarów niestandardowych (70x140cm, 70x150cm, 70x160cm, 70x170cm, 70x180cm, 70x190cm, 70x200cm, 80x140cm, 80x150cm, 80x170cm, 90x140cm, 90x150cm, 90x170cm).

Wszystkie standardowe rozmiary łóżek znajdujące się w konfiguratorze produktu (80x160cm, 80x180cm, 80x190cm, 80x200cm, 90x160cm, 90x180cm, 90x190cm, 90x200cm) są wymiarami powierzchni spania czyli materaca. Jest to standardowa prezentacja rozmiarów łóżek.

Realne wymiary łóżek dziecięcych są zawsze większe od powierzchni spania i wynikają one z indywidualnej konstrukcji łóżka. Na stronie każdego produktu jest zawsze grafika z podanymi realnymi wymiarami łóżek. W zależności od wybranego modelu łóżka dodajemy średnio od 5 do 8 cm do długości oraz szerokości powierzchni spania.

Czas oczekiwania na łóżko wynosi maksymalnie 20 dni roboczych. Jest to czas maksymalny z uwzględnionym zapasem czasu. Wolimy zadeklarować dłuższy czas realizacji i jak Klient otrzyma łóżko wcześniej to będzie miła niespodzianka.

Wszystko uzależnione jest jednak od tego jak wstrzelimy się z zamówieniem w cykl produkcyjny. Średnio czas oczekiwania wynosi około dwa lub trzy tygodnie. Często zdarza się, że Klienci otrzymują swoje łóżka już po kilku dniach. Staramy się jak najszybciej realizować produkcję łóżek dziecięcych dla naszych Klientów.

Czas oczekiwania na łóżko dziecięce na wymiar jest podobny do czasu oczekiwania na łóżko dziecięce z oferty standardowej.

Montaż łóżka jest bardzo prostą czynnością. W zależności od indywidualnych umiejętności powinien zająć od 30 do 40 minut. Do każdego łóżka dziecięcego dostarczana jest instrukcja oraz komplet elementów montażowych. Instrukcje montażu są również do pobrania w wersji elektronicznej na każdej stronie produktowej. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub trudności z montażem zachęcamy do kontaktu z naszym biurem obsługi Klienta.

Wszystkie przesyłki dla naszych Klientów przygotowujemy z jak największą starannością tak, aby trafiły do Państwa w nienaruszonym stanie. Elementy drewniane pakujemy do grubych kartonów na wymiar, natomiast materace zabezpieczone są kilkoma warstwami grubej folii.

Wysyłkę realizujemy za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS. Wysyłka do Klienta jest darmowa. W przypadku zamówienia łóżka oraz materaca, te dwie rzeczy wysyłamy w osobnych paczkach. Taka informacja znajduje się w mailu potwierdzającym zamówienie oraz w drugim mailu z fakturą. To co uda nam się szybciej wyprodukować od razu wysyłamy do Klienta. Kiedy produkt jest spakowany i gotowy do wysyłki, dostajecie Państwo powiadomienie z firmy kurierskiej GLS wraz z numerem przesyłki oraz linkiem do śledzenia.

Na wszystkie łóżka oraz materace dziecięce udzielamy 2-letniej gwarancji.

Gwarancja obejmuje wady technologiczne ujawnione podczas użytkowania mebli, w tym: rozwarstwianie, wypaczenia, odkształcenia, pęknięcie materiałów, wadliwe działanie zawiasów, szuflad, itp. nie wynikające z niewłaściwego użytkowania mebli.

Gwarancji nie podlegają wady będące skutkiem niewłaściwego użytkowania mebli oraz wynikłe na skutek negatywnych czynników zewnętrznych, w tym: - uszkodzenia mechaniczne (uderzenia, otarcia itp.), długotrwały kontakt z wodą, zalanie, nieodpowiednia temperatura pomieszczenia (poniżej +15˚C, powyżej +30˚C), niewłaściwa konserwacja (np. użycie silnych środków chemicznych lub preparatów czyszczących niezgodnie z ich przeznaczeniem), brak konserwacji (trwałe zabrudzenia), bezpośrednie zetknięcie z ogniem lub kontakt z silnie rozgrzanym przedmiotem, nadmierne przeciążenia, inne użytkowanie mebli niezgodnie z ich przeznaczeniem.

Roszczeniom reklamacyjnym nie podlegają również: proste czynności, które użytkownik może wykonać we własnym zakresie np. regulacja zawiasów, dokręcenie poluzowanej śruby, usunięcie zabrudzeń itp., właściwości charakterystyczne dla użytych materiałów w przypadku drewna: usłojenie, zróżnicowana struktura, naturalne przebarwienia, niewielkie rozbieżności kolorystyczne w stosunku do prezentowanych prototypów, usterki nieistotne dla użytkowania mebli i niewidoczne po ich montażu.

Maksymalne obciążenie konstrukcji łóżek dziecięcych wynosi 190kg. Wytrzymałość stelaża przy równomiernym nacisku oraz normalnym użytkowaniu wynosi do 120kg. Wytrzymałość pojedynczej listwy stelaża wynosi 30kg.

Z założenia są to łóżka dziecięce, jednak bez problemu rodzice mogą również korzystać z łóżek wraz z dzieckiem.
Bez najmniejszych obaw osoba dorosła może siadać lub kłaść się razem ze swoim dzieckiem aby pomóc mu zasnąć lub się z nim pobawić.

Materac do drewnianej szuflady z funkcją spania zawsze wybieramy o 10cm krótszy od długości materaca na łóżku nad szufladą.
Przykładowo gdy zakupiliśmy łóżko o rozmiarze materaca 200x90cm i dodaliśmy do niego szufladę z funkcją spania, to materac do tej szuflady będzie miał wymiar 190x90cm.

Wyjątkiem są podwójne łóżka drewniane dla dzieci jak np. model Ernest.
Przykładowo zakupiliśmy podwójne drewniane łóżko Ernest o rozmiarze 200x90 cm wraz z szufladą z funkcją spania. Mamy wtedy do dyspozycji 3 miejsca do spania. 200x90cm górne łóżko, 190x90cm wysuwana dostawka łóżka oraz 180x80cm materac do szuflady z funkcją spania.

Łóżka piętrowe MATTEO oraz MATTEO LUX różnią się przede wszystkim budową wezgłowia. W modelu MATTEO wezgłowia są klejone na etapie produkcji i są wysyłane do Klientów w całości. Nogi są nieco szersze ale za to cieńsze.

W modelu MATTEO LUX wezgłowia są skręcane długimi 9 cm śrubami na etapie samodzielnego montażu. Nogi są nieco węższe ale za to grubsze. Ilość drewna jest taka sama jak w modelu wyżej.

Pozostałe elementy jak deski boczne, poprzeczne, stelaże czy drabinki są takie same w obydwu modelach.

W standardowym stelażu rozstaw szczebelków wynosi 9.5 cm. Szerokość szczebelków to 5.5 cm, a wysokość 1.8 cm.

Ilość listewek w standardowym stelażu zależna jest od wymiaru i wynosi:

– 12 listew, szerokości 80 cm pasujące do łóżek długości 160

– 14 listew, szerokości 80 cm lub 90 cm – pasujące do łóżek długości 180 – 200 cm