Łóżka Dziecięce i Materace dla Dzieci Warszawa

Zdrowy sen jest niezbędnym elementem harmonijnego rozwoju dzieci. To dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego łózka i materaca dla dziecka. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań w tym zakresie. Czym się kierować? Jakie łóżka dziecięce i materace dziecięce będą najlepszym wyborem?

Materace dziecięce – jak wybrać odpowiedni?

Materac stanowi istotny element łóżka. Od jego jakości w dużej mierze uzależniony jest prawidłowy odpoczynek malucha. Chociaż w sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów materaców, dla dzieci najodpowiedniejsze są te z pianki wysokoelastycznej. Pianka jest materiałem hypoalergicznym, co  sprawia, że materace takie  nadają się nawet dla dzieci obciążonych różnorodnymi alergiami. Poza tym środowisko takiego materaca nie sprzyja gromadzeniu się kurzu oraz rozwojowi roztoczy. Materace piankowe są łatwe w utrzymaniu w czystości, zwłaszcza, jeśli wyposażone zostaną w zdejmowalny pokrowiec zewnętrzny, który można prać w pralce tak często, jak to konieczne.

łóżka dziecięce i materace warszawaSpanie na materacu piankowym zapewnia dziecku niezbędny komfort. Jego powierzchnia dostosowuje się do pozycji ciała dziecka, materac jest miękki i elastyczny. Jeśli zostanie wyposażony w wewnętrzną matę kokosową, będzie nieco twardszy i bardziej wytrzymały na odkształcenia.

Łóżka dziecięce z naturalnego drewna

Kupując łózko dla dziecka, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane wszystkie elementy konstrukcyjne. Dla dzieci szczególnie polecane są łózka drewniane, wytrzymalsze od tych z płyt meblowych. Drewno jest materiałem ekologicznym, naturalnym, charakteryzującym się przy tym dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. To nie bez znaczenia w przypadku łózek w pokojach dziecięcych, poddawanych często bardzo intensywnej eksploatacji przez swoich małych właścicieli.

Łózka pojedyncze, podwójne, a może piętrowe?

W przypadku łóżka dla jednego dziecka, zwykle kupowane są modele pojedyncze o odpowiedniej wielkości.  Kwestią oczywistą jest konieczność dostosowania rozmiaru łózka do wzrostu dziecka. Jeśli w pokoju mieszka dwójka dzieci, można pomyśleć o łóżku podwójnym lub piętrowym. Wiele zależy od wieku dzieci i ich preferencji, ale także powierzchni pokoju. W mniejszych pomieszczeniach dobrym pomysłem są łózka piętrowe.

Mając więcej miejsca, można pomyśleć o nieco bardziej  wymyślnej formie ramy łóżkowej. Dużą popularnością cieszą się drewniane lóżka domki, które nie tylko stanowią wygodne miejsce do snu, ale również ciekawy element wystroju wnętrza dziecięcego pokoju.

Łóżka dla dzieci i materace Warszawa

Podsumowując – kupując łóżka dziecięce i materace należy zwrócić uwagę na solidność wykonania, możliwość łatwego utrzymania łóżka w czystości, wielkość dopasowaną do wzrostu dziecka i formę, pasującą do wystroju pokoju dziecięcego. Wiele osób poszukujących odpowiedniego łóżka i materaca dziecięcego w Warszawie decyduje się na ofertę sklepów stacjonarnych. Znacznie lepszym wyjściem jest jednak wybór sklepu online, który dostarczy zamówione meble wprost pod drzwi. Wybór sklepu z łóżkami dziecięcymi stacjonarnie w Warszawie to mniejsze możliwości wyboru. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą łózek dziecięcychmateracy dla dzieci dostępnych w całej Polsce!