Nowoczesne łóżka dla dzieci

   06/05/2022
Nowoczesne łóżka dla dzieci

Łóżka dziecięce nowoczesne

Urządzając pokój dla dziecka często kierujemy się nie tylko wygodą i bezpieczeństwem, ale przede wszystkim wyglądem. Łóżko to jeden z głównych mebli w pokoju dziecięcym, dlatego jego wygląd ma duże znaczenie. Jakie łóżka są najchętniej wybierane przez rodziców? Dlaczego warto wybrać nowoczesne łóżka dla dzieci?

Drewniane łóżko dla dzieci

Drewno nigdy nie wychodzi z mody. Drewniane łóżka dziecięce są nie tylko trwałe, ale przede wszystkim bezpieczne. Doskonale prezentują się w każdym wnętrzu, niezależnie od wystroju i stylu, w jakim zostanie ono urządzone. Wybierając drewno i zaokrąglone rogi, nie musimy się obawiać, że dziecko uderzy głową w jakąś metalową rurkę. Ponadto takie łóżko możemy pomalować na dowolny kolor, więc będzie pasować nawet wtedy, gdy postanowimy całkowicie zmienić kolorystykę dziecięcego pokoju.

nowoczesne łóżka dziecięceJeśli chodzi o rozmiar drewnianego łóżka - standardowo jest to 90x200 lub lub 80x160 w przypadku małych dzieci albo 120x200 w przypadku nastolatków. Wiele sklepów daje nam jednak możliwość dostosowania rozmiaru do naszych potrzeb, tak że do wyboru mamy szerokości od 60 do 120 cm.

Nowoczesne łóżko dla dzieci, czyli jakie?

W nowoczesnych pokojach dziecięcych panuje przede wszystkim minimalizm. Choć nadal wielu rodziców stawia na łóżka z motywami z bajek, coraz częściej w sklepach możemy zobaczyć te meble w kolorze białym czy szarym.

Jeśli chodzi o wygląd, królują obecnie dwa modele - domek oraz tipi. Dzięki zabudowanej konstrukcji łóżka dziecięce mogą pełnić dodatkową funkcję. Każdy z nas z pewnością pamięta zabawę w "bazę". Wystarczy zarzucić na górę łóżka jakiś koc, by stworzyć przytulne miejsce do zabawy. Ponadto dodatkowe belki jakie posiada to nowoczesne łóżko dla dzieci mogą też służyć do powieszenia jakichś dekoracji, które pomogą bardziej spersonalizować miejsce do spania. 

Nie możemy też zapominać o łóżkach piętrowych dla dzieci, które chyba nigdy nie wyjdą z mody - zwłaszcza, gdy mamy więcej niż jedno dziecko. Łóżko piętrowe pozwala zaoszczędzić miejsce i stanowi dodatkową frajdę dla dziecka. Nic dziwnego, że często wybieramy je nawet dla jedynaka. 

Poznaj ofertę firmy Youko i zamów nowoczesne łóżka dla dzieci i wysokiej jakości materace w różnych wymiarach.

Blog

Jak wybrać łóżko do pokoju nastolatka? Kompletny przewodnik

Funkcjonalne łóżka młodzieżowe i ich zalety. Różne style łóżek młodzieżowych
Czytaj artykuł

Ikea Hemnes czy Youko Ernest - Porównanie Łóżek Dziecięcych

Porównanie popularnego modelu łóżka IKEA Hemnes z drewnianym łóżkiem dziecięcym ERNEST marki Youko.
Czytaj artykuł

Producent Łóżek Dziecięcych

Producent łóżek dziecięcych Youko - poznaj naszą firmę i dowiedz się jakie produkty znajdziesz w naszej ofercie.
Czytaj artykuł

Gdzie kupić łóżko dziecięce?

Wybór łóżka dziecięcego to nie tylko konkretny model, ale również miejsce, z którego je zamawiamy. Dowiedz się gdzie kupić łóżko dla dziecka.
Czytaj artykuł