Nowoczesne łóżka dla dzieci

   06/05/2022
Nowoczesne łóżka dla dzieci

Łóżka dziecięce nowoczesne

Urządzając pokój dla dziecka często kierujemy się nie tylko wygodą i bezpieczeństwem, ale przede wszystkim wyglądem. Łóżko to jeden z głównych mebli w pokoju dziecięcym, dlatego jego wygląd ma duże znaczenie. Jakie łóżka są najchętniej wybierane przez rodziców? Dlaczego warto wybrać nowoczesne łóżka dla dzieci?

Drewniane łóżko dla dzieci

Drewno nigdy nie wychodzi z mody. Drewniane łóżka dziecięce są nie tylko trwałe, ale przede wszystkim bezpieczne. Doskonale prezentują się w każdym wnętrzu, niezależnie od wystroju i stylu, w jakim zostanie ono urządzone. Wybierając drewno i zaokrąglone rogi, nie musimy się obawiać, że dziecko uderzy głową w jakąś metalową rurkę. Ponadto takie łóżko możemy pomalować na dowolny kolor, więc będzie pasować nawet wtedy, gdy postanowimy całkowicie zmienić kolorystykę dziecięcego pokoju.

nowoczesne łóżka dziecięceJeśli chodzi o rozmiar drewnianego łóżka - standardowo jest to 90x200 lub lub 80x160 w przypadku małych dzieci albo 120x200 w przypadku nastolatków. Wiele sklepów daje nam jednak możliwość dostosowania rozmiaru do naszych potrzeb, tak że do wyboru mamy szerokości od 60 do 120 cm.

Nowoczesne łóżko dla dzieci, czyli jakie?

W nowoczesnych pokojach dziecięcych panuje przede wszystkim minimalizm. Choć nadal wielu rodziców stawia na łóżka z motywami z bajek, coraz częściej w sklepach możemy zobaczyć te meble w kolorze białym czy szarym.

Jeśli chodzi o wygląd, królują obecnie dwa modele - domek oraz tipi. Dzięki zabudowanej konstrukcji łóżka dziecięce mogą pełnić dodatkową funkcję. Każdy z nas z pewnością pamięta zabawę w "bazę". Wystarczy zarzucić na górę łóżka jakiś koc, by stworzyć przytulne miejsce do zabawy. Ponadto dodatkowe belki jakie posiada to nowoczesne łóżko dla dzieci mogą też służyć do powieszenia jakichś dekoracji, które pomogą bardziej spersonalizować miejsce do spania. 

Nie możemy też zapominać o łóżkach piętrowych dla dzieci, które chyba nigdy nie wyjdą z mody - zwłaszcza, gdy mamy więcej niż jedno dziecko. Łóżko piętrowe pozwala zaoszczędzić miejsce i stanowi dodatkową frajdę dla dziecka. Nic dziwnego, że często wybieramy je nawet dla jedynaka. 

Poznaj ofertę firmy Youko i zamów nowoczesne łóżka dla dzieci i wysokiej jakości materace w różnych wymiarach.

Blog

Kosz Mojżesza - Co to Jest? Jakie ma Zalety i Wady?

Czym jest kosz Mojżesza? Jakie jest jego przeznaczenie, zalety, wady i czy warto wybrać ten mebel do pokoju dziecka. Poznaj kosze Mojżesz, który popularność regularnie rośnie.
Czytaj artykuł

Jak Wykorzystać Miejsce Pod Łóżkiem Dziecięcym - Szuflady i Dostawki

Przestrzeń pod łóżkiem dziecięcym to cenny zasób, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Poznaj zalety wysuwanej szuflady i dostawki do spania.
Czytaj artykuł

Czy warto wybrać meble i łóżko dziecięce ze sklejki?

Sklejka drewniana to popularny materiał w przemyśle meblarskim - poznaj jej wady i zalety w kontekście mebli i łóżek dziecięcych
Czytaj artykuł

Kolory do Pokoju Dziecka - W Jakich Barwach Urządzić Pokój Dziecięcy

Kolorystyka w pokoju dziecka to nie tylko kwestia estetyki, ale także ważny element wpływający na rozwój malucha
Czytaj artykuł