Łóżko dla Bliźniaków

   06/05/2022
Łóżko dla Bliźniaków

Dla rodziców bliźniaków niezwykle ważna jest kwestia umeblowania pokoju. Zabawki, akcesoria, stoliki - większość tych rzeczy musi być podwójna. Podobnie jest z łóżkiem. Piętrowe, czy dwa osobne? Należy rozważyć za i przeciw każdej z opcji, by móc zdecydować, co będzie dla dzieci bardziej komfortowe, a rodzicom pozwoli z łatwością ustawić resztę mebli. Łóżko dla bliźniaków to jeden z najtrudniejszych wyborów, przed jakimi stoją rodzice przy urządzaniu pokoju swoich dzieci, dlatego warto go gruntownie przemyśleć.

Łóżko piętrowe dla bliźniaków

łóżko piętrowe dla bliźniakówNiewątpliwie piętrowe łóżko dla bliźniaków pozwala zaoszczędzić miejsca w pokoju, w którym przez podwójną ilość biurek, czy ubrań w szafie przestrzeń jest mniejsza. Dla dzieci łóżko piętrowe może być też frajdą, zwłaszcza, iż są one zdecydowanie mniej popularne niż klasyczne łóżka. Budowanie tak zwanej "bazy", wchodzenie po drabince na górę i spanie pod sufitem może być świetnym zajęciem.

Należy jednak również spojrzeć na wady produktu. Przede wszystkim nie każda przestrzeń się nada. Mieszkania z niskim sufitem mogą nie zagwarantować, że łóżko się zmieści i sprawdzi, a dziecko śpiące na górze będzie uderzać głową o sufit. Łóżko takie jest również zdecydowanie mniej polecane dla ruchliwych bliźniaków, które mogą z góry spaść. Łóżko piętrowe nie jest też odpowiednie dla zbyt małych dzieci, które mogą nie poradzić sobie z samodzielnym wchodzeniem i schodzeniem z drabinki. Poza tym, jeśli zostanie ustalone kto śpi na górze - co dla dziecka jest większą frajdą niż na dole - może dojść do kłótni rodzeństwa. 

Mimo pewnych ograniczeń piętrowe łóżka dla bliźniaków w wielu przypadkach doskonale się sprawdzają. Najistotniejszą zaletą tego rozwiązania jest bowiem oszczędność miejsca, które często brakuje w dziecięcych pokojach. Odpowiednio wykonane łóżko piętrowe ułatwia dzieciom korzystanie z nich, oraz pozwala na bezpieczny sen.

Dwa łóżka do pokoju bliźniąt?

łóżka dla bliźniątDwa zwykłe pojedyncze łóżka dla bliźniąt pozwolą uniknąć rodzicom kłótni o to, kto śpi na górze, ale mają też niekwestionowaną wadę, jaką jest zabieranie przestrzeni w pokoju. Gdy w pomieszczeniu urzęduje dwójka ruchliwych dzieci ciężko jest o logiczne rozmieszczenie mebli tak, by była jeszcze przestrzeń do zabawy. Właśnie dlatego należy zastanowić się jak ustawić łóżka, by uniknąć niepotrzebnej utraty miejsca i ewentualnie zagwarantować dzieciom prywatność, gdy będą starsze.

Podsumowując, nie każdy rodzaj łóżka dla bliźniaków sprawdzi się w danej przestrzeni. Rodzice muszą kalkulować, co w pokoju ich bliźniaków sprawdzi się bardziej i podjąć decyzję - może nawet wspólnie z dziećmi - jaki rodzaj łóżka będzie dla nich najlepszy. Przy wyborze łóżka kluczowe powinny być kwestie takie jak bezpieczeństwo i wygoda. Wybierając łóżko dla bliźniaków, podobnie jak w przypadku pojedynczych łóżek warto zakupić dobrej jakości materac, który jest niezwykle istotny dla prawidłowego wzrostu dzieci.

W ofercie polskiej firmy Youko znajdą Państwo szeroki wybór łóżek i materacy dziecięcych, które zagwarantują spokojny i zdrowy sen dzieciom. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Blog

Łóżeczka Montessori

Montessori to metoda wychowawcza, ale również sposób wystroju pokoju. Dowiedz się jak powinno wyglądać łóżeczko dziecięce Montessori i poznaj ofertę Youko
Czytaj artykuł

Łóżko dziecięce z barierką

Barierka zamontowana na łóżku dziecięcym to rozwiązanie, które zwiększa bezpieczeństwo malucha zapobiegając przed spadnięciem z łóżka. Jakie powinno być dobre łóżeczko z barierką i gdzie je kupić?
Czytaj artykuł

Łóżko dziecięce IKEA

Wśród wielu producentów mebli jednym z najbardziej znanych jest szwedzka firma IKEA, która oferuje szeroki wybór mebli, w tym również łóżek dziecięcych.
Czytaj artykuł

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password