Łóżko dla dziecka z szufladą

   06/06/2022
Łóżko dla dziecka z szufladą

Łóżko dla dziecka z szufladą to doskonały wybór dla tych, którym zależy na wysokiej funkcjonalności. Szufladę można bowiem wykorzystać nie tylko jako miejsce do przechowywania, ale także dostawkę z funkcją spania. Sprawdź, jak zbudowane są łóżka dziecięce z szufladą, jakie są ich największe zalety i czemu warto je kupić.

Funkcjonalne łóżko dla dziecka z szufladą nie tylko do przechowywania

drewniane łóżko z szufladąŁóżko dla dziecka z szufladą to praktyczny mebel, który pomaga zaoszczędzić miejsce. Kiedy myślimy o takich meblach, na myśl przychodzą zazwyczaj łóżka pojedyncze z szufladą do przechowywania, takie jak np. model Paul lub Helen. Takie klasyczne łóżko dziecięce doskonale sprawdzi się w pokoju dla jednej pociechy.

Jednak szuflady do łóżek dziecięcych można wykorzystać nie tylko jako miejsce na pościel, ubrania czy zabawki. Dostępne są także kompaktowe, rozkładane łóżka podwójne (np. model Ernest), a nawet łóżka potrójne (np. Family) z szufladami do spania. Solidna konstrukcja takiej szuflady pozwala na umieszczenie w niej pełnowymiarowego, wygodnego materaca. W ten sposób powstaje wysuwana dostawka, na której bez problemu wyśpi się druga osoba.

Łóżko dla dziecka z szufladą do spania w stanie złożonym zajmuje więc tyle przestrzeni, co klasyczny, jednoosobowy mebel. Po rozłożeniu zapewnia jednak dodatkowe miejsce snu. Jest to zatem idealny wybór dla rodzeństwa, ale także do stworzenia komfortowych warunków na nocowanie przyjaciół malucha lub wizytującej nas rodziny.

Łóżko drewniane z szufladami — jaki model wybrać?

Decydując się na łóżko drewniane z szufladami, przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedni model. W sprzedaży dostępne są bowiem łóżka dziecięce z szufladą o różnej konstrukcji i funkcjonalności. Pomyśleć trzeba jednak nie tylko o kwestiach praktycznych, ale także o estetyce.

Popularnym wyborem jest więc łóżko domek z szufladą do spania (takie jak model Domek Duo lub Simon Duo), a także łóżko tipi z szufladą (model Tipi Duo). Konstrukcja tych mebli doskonale wpisze się w estetykę każdego pokoju dziecięcego.

łóżko domek z szufladąŁóżka domki i łóżka tipi z szufladą do spania to modele uwielbiane przez same dzieci. Podczas gdy rodzice doceniają ich funkcjonalność, maluchy cieszą się z estetycznej formy pozwalającej przekształcić mebel w atrakcyjne miejsce zabaw.

Zarówno łóżko tipi, jak i łóżko domek z szufladą do spania to meble dwuosobowe. Będą idealne dla rodzeństwa, ale też jako dodatkowe miejsce dla gości. Jednak w sprzedaży są także łóżka piętrowe z szufladami. Takie modele jak Matteo, Bruno czy Elena również można wyposażyć w wysuwane dostawki do spania. Pozwalają one w łatwy sposób zamienić mebel dwuosobowy w trzyosobowy. Łóżka piętrowe z szufladami są więc świetnym wyborem dla większych rodzin, szczególnie mieszkających na małym metrażu.

Na co zwracać uwagę, kupując łóżko dziecięce z szufladą?

Wybierając łóżko dla dziecka z szufladą, uwagę należy poświęcić nie tylko estetyce czy funkcjonalności. W przypadku mebli dziecięcych niezwykle istotne jest także bezpieczeństwo, a ono wynika z kilku kwestii.

dziecięce łóżka z szufladamiPo pierwsze warto postawić na dziecięce łóżka drewniane. Lite drewno jest bowiem naturalne, nietoksyczne i wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne (w tym na obciążenia). Dobre łóżko drewniane z szufladami potrzyma zatem nie tylko malucha (również skaczącego po materacu), ale także rodzica, co jest bardzo ważne przy usypianiu lub wspólnej zabawie.

Liczy się jednak nie tylko surowiec wykorzystany na konstrukcję. Dziecięce łóżka drewniane powinny też być wykończone materiałami bezpiecznymi dla pociech. Ważne, by stosowane przy budowie łóżka kleje, farby i lakiery były ekologiczne i nietoksyczne.

Łóżko dziecięce z szufladą musi być również odpowiednio zbudowane. Ranty powinny być zeszlifowane i zaokrąglone, a łączenia elementów mocne i stabilne. Sama szuflada powinna chodzić gładko i lekko, aby wysunąć mogło ją dziecko. Ponadto istotne są odpowiednio zbudowane i mocowane barierki ochronne. Szczególnie kiedy chodzi o dziecięce łóżka piętrowe — z szufladą lub bez.

Odpowiednio dobrane materiały i solidna konstrukcja mebli to zresztą nie tylko kwestia bezpieczeństwa czy trwałości mebla, ale także wygody dziecka. Dlatego zawsze warto wybierać łóżka dziecięce i materace do spania wysokiej jakości.

Blog

Producent Łóżek Dziecięcych

Producent łóżek dziecięcych Youko - poznaj naszą firmę i dowiedz się jakie produkty znajdziesz w naszej ofercie.
Czytaj artykuł

Gdzie kupić łóżko dziecięce?

Wybór łóżka dziecięcego to nie tylko konkretny model, ale również miejsce, z którego je zamawiamy. Dowiedz się gdzie kupić łóżko dla dziecka.
Czytaj artykuł

Jaką barierkę ochronną do łóżka dziecięcego wybrać?

Porównanie barierek dziecięcych w łóżkach Youko - barierki zdejmowane i montowane na stałe. Czym się różnią i którą wybrać?
Czytaj artykuł

Kiedy wymienić łóżko dziecięce na nowe?

Wymiana łóżka dziecięcego to temat, z którymi lepiej nie czekać zbyt długo. Dowiedz się po czym poznać, że Twoja pociecha potrzebuje nowego łóżka.
Czytaj artykuł

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password