Kiedy wymienić łóżko dziecięce na nowe?

   27/01/2023
Kiedy wymienić łóżko dziecięce na nowe?

Odpowiednie umeblowanie pokoju dziecka jest bardzo ważne, dlatego też trzeba wybrać świetnie dopasowane półki, biurko, jak i łóżko. Dobrze jest też wiedzieć, że łóżko dziecięce należy zmieniać wraz ze wzrostem dziecka, dzięki czemu będzie pewność, że może się dziecko wygodnie w nim wyspać. Warto też wiedzieć, kiedy nowe łóżko dla dziecka wybrać i jak często trzeba je zmieniać.

Kiedy nowe łóżko dla dziecka - jak zmienić łóżko dziecięce na młodzieżowe?

wymiana łóżka dziecięcegoWszystko zależy przede wszystkim od tego, jak szybko rozwija się dziecko. Należy pamiętać, że w łóżku dziecko musi mieć tyle miejsca, by swobodnie mogło się wyprostować w trakcie odpoczynku. Dlatego też najczęściej rezygnuje się z pierwszego dziecięcego łóżeczka już nawet wtedy, gdy dziecko osiąga drugi rok życia. Wówczas dziecko potrzebuje więcej miejsca na odpoczynek i jest coraz bardziej ruchliwe również w nocy, co sprawia, że musi się swobodnie przekręcać z jednego boku na drugi. Warto też pamiętać, że wówczas można kupić łóżko młodzieżowe, które będzie rosło wraz z dzieckiem, przez co będzie to mebel kupiony na wiele lat lub też można wybrać taki model, który będzie wprowadzającym łóżkiem na kilka lat. Wymiana łóżka dziecięcego to wbrew pozorom bardzo ważny proces i musi być on dostosowany szczególnie do potrzeb dziecka.

Akcesoria do nowego łóżka dziecięcego

Wymiana łóżka dziecięcego to także zmiana materaca, na którym śpi dziecko. Należy pamiętać, że materac musi być przede wszystkim:

  • świetnej jakości,
  • dopasowany pod względem grubości i rozmiaru,
  • przyjemny w dotyku.

kiedy wymienić łóżeczko na łóżkoDobrze jest też pamiętać, aby materac nie pozostawiał wgnieceń po spaniu, co sprawi, że może być on używany przez wiele lat. Materiał, z którego jest wykonany materac jest bardzo ważny, gdyż może on być także dostosowany dla alergików. Dlatego też, kiedy trzeba wymienić łóżko dziecięce, należy pamiętać o materacu, który jest idealnie dopasowany zarówno do łóżka, jak i do dziecka. Warto zaznaczyć, że znakomicie dopasowany materac pozwala także na to, by dziecko miało spokojny i komfortowy sen, który nie będzie niczym zakłócony.

Dobrze jest pamiętać, że przy wymianie łóżka dziecięcego na młodzieżowe można także dobrać takie akcesoria, jak biurko w komplecie, jeśli łóżko jest piętrowe, co fantastycznie sprawdza się, gdyż dziecko ma od razu miejsce na odrabianie prac domowych. Warto też wspomnieć, że dobrze dopasowane łóżko oraz materac dla dziecka powodują to, że da się zadbać nie tylko o świetny sen, ale także o to, by dziecko od małego miało zdrowy kręgosłup.

Łóżka i materace dziecięce w ofercie Youko

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo drewniane łóżka dziecięce oraz wysokiej klasy materace dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami. W razie potrzeby oferujemy również możliwość wykonania łóżka na indywidualny wymiar. Zapraszamy do kontaktu.

Blog

Ikea Hemnes czy Youko Ernest - Porównanie Łóżek Dziecięcych

Porównanie popularnego modelu łóżka IKEA Hemnes z drewnianym łóżkiem dziecięcym ERNEST marki Youko.
Czytaj artykuł

Producent Łóżek Dziecięcych

Producent łóżek dziecięcych Youko - poznaj naszą firmę i dowiedz się jakie produkty znajdziesz w naszej ofercie.
Czytaj artykuł

Gdzie kupić łóżko dziecięce?

Wybór łóżka dziecięcego to nie tylko konkretny model, ale również miejsce, z którego je zamawiamy. Dowiedz się gdzie kupić łóżko dla dziecka.
Czytaj artykuł

Jaką barierkę ochronną do łóżka dziecięcego wybrać?

Porównanie barierek dziecięcych w łóżkach Youko - barierki zdejmowane i montowane na stałe. Czym się różnią i którą wybrać?
Czytaj artykuł

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password