Jaką barierkę ochronną do łóżka dziecięcego wybrać?

   16/02/2023
Jaką barierkę ochronną do łóżka dziecięcego wybrać?

Bariery do łóżka dziecięcego są niezwykle ważnym elementem bezpieczeństwa dla dzieci. Zabezpieczają przed wypadnięciem dziecka z łóżka podczas snu lub zabawy, co jest szczególnie istotne w przypadku młodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie kontrolować swojego ciała. Istnieją dwa rodzaje barier do łóżek dziecięcych: montowane na stałe i zdejmowane. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady.

Stałe barierki do łóżka dziecięcego

barierki zdejmowane i stałe do łóżka dziecięcegoBarierki montowane na stałe są przymocowane do łóżka za pomocą śrub i obejmują całą długość łóżka lub jego fragment. Są trudniejsze do zdemontowania, co oznacza, że ​​są bardziej trwałe i stabilne niż barierki zdejmowane. Jednakże, w przypadku gdy dziecko przestaje potrzebować barierki, konieczne jest całkowite usunięcie jej z łóżka, co pozostawia otwory w łóżku.

Zdejmowane barierki do łóżek dziecięcych

Barierki zdejmowane są lżejsze i łatwiejsze do zainstalowania i demontażu. Są one zazwyczaj mocowane do łóżka dzięki specjalnemu wyprofilowaniu, które wpasowuje się w drewnianą konstrukcję łóżka dziecięcego. Są one łatwiejsze w obsłudze i pozwalają na szybkie i łatwe zdejmowanie w momencie, gdy dziecko już nie potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia.

Nieważne, jaka barierka do łóżka dziecięcego jest wybrana, ważne jest to, że chroni dziecko przed upadkiem i zapewnia spokojny sen. Barierki do łóżek dziecięcych są jednym z wielu narzędzi, które rodzice mogą zastosować w celu zwiększenia bezpieczeństwa swojego dziecka. Równie istotne jest również samo łóżko, które powinno być pozbawione ostrych krawędzi, wystających śrub i innych elementów, które mogą stanowić zagrożenie dla dziecka. Bezpieczne łóżko dla dziecka powinno być również zabezpieczone ekologicznymi farbami i lakierami, które nie spowodują ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Bezpieczne łóżka dziecięce z barierkami

W ofercie Youko znajdą Państwo dziecięce łóżka drewniane, które wyposażone są w barierki zdejmowane lub montowane na stałe. Oferujemy bezpieczne łóżka dla dzieci, które posiadają wygładzone krawędzie, a do zabezpieczenia drewna wykorzystano wyłącznie ekologiczne farby i lakiery. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą łóżek dziecięcych!

Blog

Ikea Hemnes czy Youko Ernest - Porównanie Łóżek Dziecięcych

Porównanie popularnego modelu łóżka IKEA Hemnes z drewnianym łóżkiem dziecięcym ERNEST marki Youko.
Czytaj artykuł

Producent Łóżek Dziecięcych

Producent łóżek dziecięcych Youko - poznaj naszą firmę i dowiedz się jakie produkty znajdziesz w naszej ofercie.
Czytaj artykuł

Gdzie kupić łóżko dziecięce?

Wybór łóżka dziecięcego to nie tylko konkretny model, ale również miejsce, z którego je zamawiamy. Dowiedz się gdzie kupić łóżko dla dziecka.
Czytaj artykuł

Jaką barierkę ochronną do łóżka dziecięcego wybrać?

Porównanie barierek dziecięcych w łóżkach Youko - barierki zdejmowane i montowane na stałe. Czym się różnią i którą wybrać?
Czytaj artykuł

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password