Jaką barierkę ochronną do łóżka dziecięcego wybrać?

   16/02/2023
Jaką barierkę ochronną do łóżka dziecięcego wybrać?

Barierki do łóżka dziecięcego są niezwykle ważnym elementem bezpieczeństwa dla dzieci. Zabezpieczają przed wypadnięciem dziecka z łóżka podczas snu lub zabawy, co jest szczególnie istotne w przypadku młodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie kontrolować swojego ciała. Istnieją dwa rodzaje barier do łóżek dziecięcych: montowane na stałe i zdejmowane. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady.

Stałe barierki do łóżka dziecięcego

barierki zdejmowane i stałe do łóżka dziecięcegoBarierki do łóżka dla dzieci montowane na stałe są przymocowane do łóżka za pomocą śrub i obejmują całą długość łóżka lub jego fragment. Są trudniejsze do zdemontowania, co oznacza, że ​​są bardziej trwałe i stabilne niż barierki zdejmowane. Jednakże, w przypadku gdy dziecko przestaje potrzebować barierki, konieczne jest całkowite usunięcie jej z łóżka, co pozostawia otwory w łóżku.

Zdejmowane barierki do łóżek dziecięcych

Barierki zdejmowane 100cm do łóżek dziecięcych są lżejsze i łatwiejsze do zainstalowania i demontażu. Są one zazwyczaj mocowane do łóżka dzięki specjalnemu wyprofilowaniu, które wpasowuje się w drewnianą konstrukcję łóżka dziecięcego. Są one łatwiejsze w obsłudze i pozwalają na szybkie i łatwe zdejmowanie w momencie, gdy dziecko już nie potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia.

Nieważne, jaka barierka do łóżka dziecięcego jest wybrana, ważne jest to, że chroni dziecko przed upadkiem i zapewnia spokojny sen. Barierki do łóżek dziecięcych są jednym z wielu narzędzi, które rodzice mogą zastosować w celu zwiększenia bezpieczeństwa swojego dziecka. Równie istotne jest również samo łóżko, które powinno być pozbawione ostrych krawędzi, wystających śrub i innych elementów, które mogą stanowić zagrożenie dla dziecka. Bezpieczne łóżko dla dziecka powinno być również zabezpieczone ekologicznymi farbami i lakierami, które nie spowodują ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Bezpieczne łóżka dziecięce z barierkami

W ofercie Youko znajdą Państwo dziecięce łóżka drewniane, które wyposażone są w barierki zdejmowane lub montowane na stałe. Oferujemy bezpieczne łóżka dla dzieci, które posiadają wygładzone krawędzie, a do zabezpieczenia drewna wykorzystano wyłącznie ekologiczne farby i lakiery. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą łóżek dziecięcych!

Blog

Kosz Mojżesza - Co to Jest? Jakie ma Zalety i Wady?

Czym jest kosz Mojżesza? Jakie jest jego przeznaczenie, zalety, wady i czy warto wybrać ten mebel do pokoju dziecka. Poznaj kosze Mojżesz, który popularność regularnie rośnie.
Czytaj artykuł

Jak Wykorzystać Miejsce Pod Łóżkiem Dziecięcym - Szuflady i Dostawki

Przestrzeń pod łóżkiem dziecięcym to cenny zasób, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Poznaj zalety wysuwanej szuflady i dostawki do spania.
Czytaj artykuł

Czy warto wybrać meble i łóżko dziecięce ze sklejki?

Sklejka drewniana to popularny materiał w przemyśle meblarskim - poznaj jej wady i zalety w kontekście mebli i łóżek dziecięcych
Czytaj artykuł

Kolory do Pokoju Dziecka - W Jakich Barwach Urządzić Pokój Dziecięcy

Kolorystyka w pokoju dziecka to nie tylko kwestia estetyki, ale także ważny element wpływający na rozwój malucha
Czytaj artykuł