Dlaczego warto kupować nowe łóżka i materace dziecięce?

   25/01/2022     Porady
Dlaczego warto kupować nowe łóżka i materace dziecięce?

Urządzając pokój swojego malucha rodzice często zastanawiają się, czy wszystkie jego elementy muszą być nowe, i czy bezpieczne jest kupowanie dzieciom używanych przedmiotów. Świadomy klient zdaje sobie sprawę z tego, że kupując nowe łóżko, czy materac dla swojego malucha inwestuje w jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Sen pełni rolę nie tylko wypoczynkową, ale również regeneracyjną. Właśnie dlatego warto przyjrzeć się ofertom zaufanych sklepów, które mają dla nas naprawdę godne uwagi propozycje. 

Zarówno łóżko, jak i materac uważane są za przedmiot użytku osobistego, które nie powinien być współdzielone z nikim innym. Zakup nowego łóżka i materaca dla dziecka jest najbardziej bezpiecznym wyjściem. 

UŻYWANE CZY NOWE ŁÓŻKO DLA DZIECKA?

W obecnych czasach na rynku dostępna jest niezliczona ilość modeli łóżek dziecięcych. Porównując łóżeczko dziecięce nowe i używane, czasami trudno dostrzec pomiędzy nimi różnice - szczególnie w przypadku prostszych modeli, wykonanych w sposób standardowy. Czy zatem warto zdecydować się na kupno używanego łóżeczka i zaoszczędzić nawet kilkaset złotych? Nie zawsze. Mając na uwadze zdrowie i dobre samopoczucie malucha, nie powinniśmy kupować używanych rzeczy osobistych. 

Jeśli jednak zdecydujemy się  na zakup używanego łóżeczka, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim musimy sprawdzić, czy łóżeczko jest kompletne, i czy nie posiada ostrych elementów lub wystających drzazg. Jeśli znajdziesz miejsca, które mogą być niebezpieczne dla delikatnej skóry dziecka, należy je zeszlifować papierem ściernym, a następnie zabezpieczyć warstwą ekologicznego lakieru. Przyjrzyj się także śrubom i nakrętkom – od tego zależy solidność całej konstrukcji. Śruby nie mogą mieć uszkodzonych gwintów i powinny być kompletne. Ważne jest również, czy używane łóżeczko nie ma drażniącego zapachu, ktory może świadczyć o użyciu chemicznych środków do jego odnawiania.  

Jak widać kupno używanego wypoczynku dziecięcego wiążę się z wieloma rzeczami, które koniecznie trzeba sprawdzić. Dlatego dobrym wyjściem jest kupno nowego łóżeczka. Mamy wtedy pewność, że otrzymamy produkt wysokiej jakości i co najważniejsze bezpieczny.

Materac  dla dziecka - nowy, czy używany?

Podobnie jak w przypadku łóżek, kupno używanego materaca zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem. Używane materace mogą zawierać bakterie, pleśń i roztocza pozostałe po poprzednim właścicielu. Nigdy nie mamy pewności, czy poprzedni właściciel dbał należycie o czystość i higienę snu. Nie wiemy też, czy materac był w dobrze wentylowanym pomieszczeniu i czy był co jakiś czas odwracany na drugą stronę. Wyczyszczenie takiego materaca nie jest możliwe, dlatego zarazki zawsze będą znajdować się w jego środku. Ponad to używany materac może posiadać już pewne odgniecenia, które będą źle wpływać na komfort i jakość snu naszego dziecka.

nowy materac dla dziecka

JAK KUPOWAĆ, TO TYLKO W SPRAWDZONYM SKLEPIE!

W Internecie znajdziemy mnóstwo pozornie atrakcyjnych ofert łóżeczek i materacy dziecięcych. Niestety, nie zawsze niska cena idzie w parze z wysoką jakością. W przypadku zakupu łóżka lub materaca od osoby prywatnej nie mamy żadnej pewności, czy otrzymany produkt będzie spełniał nasze oczekiwania, i w jakich warunkach był on przechowywany. Nie wiemy również, kto go wcześniej użytkował, i czy w ogóle o niego dbał. Z tego względu wybierajmy oferty licencjonowanych, zaufanych sprzedawców, którzy będą służyć nam dobrą radą i pomocą w wyborze.  Mamy wówczas pewność, że zakupiony produkt jest nowy, czysty i idealnie dostosowany dla naszego malucha.

BEZPIECZNE ŁÓŻKA I MATERACE DLA DZIECI

Kupując łóżka firmy Youko mamy gwarant, że otrzymamy produkt wysokiej klasy, wyprodukowany przez polskiego producenta. Drewno użyte do produkcji jest przyjazne dla alergików oraz zostało pomalowane w 100% ekologiczną farbą bezpieczną dla dzieci. Łóżka Youko to doskonała jakość, dzięki której zaprojektujesz wymarzoną sypialnię dziecięcą wyposażoną w bezpieczne i wyjątkowe produkty.

nowe łóżka dla dzieciW sklepie Youko znajdziemy także zupełnie nowe materace w bardzo atrakcyjnej cenie. Każdy model został perfekcyjnie zaprojektowany i wykonany z dbałością o każdy szczegóły. Decydując się na materac, warto zwrócić także uwagę na bezpieczeństwo. Każdy składnik oferowanych przez Youko materacy spełnia normę TEKSTYLIA GODNE ZAUFANIA OEKO-TEX Standard 100 oraz posiada Pozytywną Opinię Państwowego Zakładu Higieny.

Rodzice, dokonując wyboru odpowiedniego łóżka i materaca, decydują o przyszłości swoich dzieci. To od nas zależy, czy dziecko będzie cieszyło się pełnią zdrowia, czy może będzie borykało się w przyszłości z alergią, czy wadami kręgosłupa. Zdrowie naszych dzieci jest bezcenne i nie należy na nim oszczędzać. Produkty wysokiej klasy, dobrej jakości stworzone przez profesjonalistów to koszt, który zwraca się w postaci uśmiechu, radości i stabilnego zdrowia naszych pociech.

Blog

Kosz Mojżesza - Co to Jest? Jakie ma Zalety i Wady?

Czym jest kosz Mojżesza? Jakie jest jego przeznaczenie, zalety, wady i czy warto wybrać ten mebel do pokoju dziecka. Poznaj kosze Mojżesz, który popularność regularnie rośnie.
Czytaj artykuł

Jak Wykorzystać Miejsce Pod Łóżkiem Dziecięcym - Szuflady i Dostawki

Przestrzeń pod łóżkiem dziecięcym to cenny zasób, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Poznaj zalety wysuwanej szuflady i dostawki do spania.
Czytaj artykuł

Czy warto wybrać meble i łóżko dziecięce ze sklejki?

Sklejka drewniana to popularny materiał w przemyśle meblarskim - poznaj jej wady i zalety w kontekście mebli i łóżek dziecięcych
Czytaj artykuł

Kolory do Pokoju Dziecka - W Jakich Barwach Urządzić Pokój Dziecięcy

Kolorystyka w pokoju dziecka to nie tylko kwestia estetyki, ale także ważny element wpływający na rozwój malucha
Czytaj artykuł