Łóżka Piętrowe dla Dzieci - Jakie Łóżko Wybrać, Od Jakiego Wieku?

   14/01/2022     Porady
Łóżka Piętrowe dla Dzieci - Jakie Łóżko Wybrać, Od Jakiego Wieku?

Łóżko piętrowe to spełnienie marzeń niejednego malucha. Modele łóżek tego typu są bardzo funkcjonalne i dają wiele możliwości aranżacyjnych. Doskonale sprawdzają się w pokojach o małej powierzchni i umożliwiają jej optymalne zagospodarowanie. To idealne rozwiązanie dla dwójki, a nawet trójki rodzeństwa. Konstrukcje piętrowe gwarantują dzieciom bezpieczeństwo podczas snu, a jednocześnie dostarczają maluchom wiele radości.

Rozważasz zakup łóżka piętrowego dla swoich dzieci? Sprawdź, co musisz wiedzieć przed jego zakupem!

Łóżka piętrowe – jakie rodzaje?

łóżka piętrowe dwuosoboweTradycyjne łóżka piętrowe dwuosobowe

To chyba najbardziej rozpowszechniony typ łóżek piętrowych, cieszący się nieustającą popularnością. Dwupiętrowe łóżko złożone jest z dwóch łóżek umieszczonych bezpośrednio nad sobą.

Niezbędnym elementem takiego modelu łóżka dwupiętrowego jest drabinka lub schodki, które umożliwiają łatwe przemieszczanie się dzieci między poziomami. Praktycznym dodatkiem tradycyjnych łóżek piętrowych jest często dodatkowa szuflada, która pomieści pościel i ulubione zabawki Twojej pociechy. W obecnych czasach na rynku dostępna jest niezliczona ilość nowoczesnych łóżek piętrowych. Są one znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze od tych, które produkowano kilkadziesiąt lat temu, a ponadto gwarantują wspaniały efekt estetyczny.

niskie łóżko piętroweNiskie łóżka piętrowe

Alternatywą dla tradycyjnego łóżka piętrowego jest łóżko, w którym jedna część jest wysuwana wyłącznie na czas snu, a po rozłożeniu znajduje się obok drugiej. Łóżko piętrowe niskie dzięki wysuwanej dostawcę szybko i łatwo tworzy miejsce do spania dla Twojej pociechy.

Tego typu łóżko piętrowe podwójne wybierane jest przede wszystkim w przypadku młodszych dzieci, ponieważ zapewnia im lepszy komfort, a rodzicom gwarantuje większe poczucie bezpieczeństwa.

Łóżka piętrowe trzyosobowełóżka piętrowe trzyosobowe

To rodzaj łóżka, który łączy tradycyjne łóżko piętrowe 2 osobowe z niskim łóżkiem. Jedna powierzchnia znajduje się nad drugą, natomiast trzecia wysuwana jest spod dolnej z nich. Ten model idealnie sprawdzi się dla trzyosobowego rodzeństwa. Może przydać się także wtedy, gdy trzeba będzie przenocować gości albo dziecko zaprosi na noc kolegę lub koleżankę. Łóżka piętrowe 3 osobowe to rozwiązanie, które istnieje na rynku relatywnie krótko, jednak szybko zyskuje sobie zwolenników.

Łóżka dwupiętrowe – dla kogo?

Łóżka piętrowe zazwyczaj kojarzone są z meblami dla dwóch osób. Warto jednak pamiętać, że wśród wielu dostępnych modeli znajdziemy również takie, które doskonale sprawdzą się w przypadku jedynaka lub trójki rodzeństwa. Wielkim udogodnieniem jest także to, że w przypadku niektórych łóżek piętrowych możliwe jest rozdzielenie konstrukcji na dwa lub trzy niezależne łóżka. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy dzieci dorastają i nie chcą już łóżka dwupoziomowego.

Łóżka piętrowe – od jakiego wieku

Każde dziecko rozwija się we własnym tempie, dlatego wiek, kiedy może korzystać z łóżka piętrowego jest kwestią indywidualną. Zazwyczaj łóżka piętrowe przeznaczone są dla maluchów, które ukończyły 4-5 lat. Warto jednak zaznaczyć, że część modeli łóżek piętrowych dostosowanych jest również dla młodszych pociech, ale także dla dzieci w wieku szkolnym. Od kiedy łóżko piętrowe dla 2 dzieci będzie dobrym wyborem? Jest to indywidualna sprawa, dlatego przed podjęciem decyzji warto wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Łóżka piętrowe – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup łóżka piętrowego warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

    • Zastanów się, czy Twój maluch poradzi sobie z wejściem na nowe łóżeczko. Większość łóżek piętrowych wyposażonych jest w drabinkę, która może okazać się dla dziecka nie lada wyzwaniem. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wybór niskiego modelu, który zapewnia komfort snu Twojej pociechy, a rodzicom spokój i poczucie bezpieczeństwa.
    • Zwróć uwagę na to, w jaki sposób śpi Twój maluch. Sprawdź, czy podczas snu wierci się i w ciągu nocy „wędrują” po całym łóżku. Również w takim przypadku zaleca się wybór niskiego łóżka piętrowego, który zapewni bezpieczeństwo dziecka w nocy i wygodne miejsce zabawy w dzień.
    • Przed zakupem łóżka piętrowego zwróć uwagę na zabezpieczenie jego konstrukcji. W większości modeli łóżek piętrowych dla dzieci montuje się specjalne barierki ochronne. Warto wziąć pod uwagę ich wysokość, a także gęstość szczebelków. Im gęściej są rozmieszczone, tym mniejsze ryzyko, że dziecko przez nie wypadnie.
    • Łóżka piętrowe powinny charakteryzować się wysoką jakością - stabilnością i wytrzymałą konstrukcją. Najpopularniejszym typem konstrukcji są drewniane stelaże. Warto także pamiętać, że wszystkie łóżka, nie tylko piętrowe, najlepiej kupić u znanego i sprawdzonego producenta. Mamy wówczas pewność, że zakupiony produkt jest bezpieczny i idealnie dostosowany dla naszego malucha.
    • Jak w przypadku każdego mebla nie wolno zapomnieć o zmierzeniu dostępnej powierzchni i sprawdzeniu, czy łóżko zmieści się do pokoju. W przypadku problemów ze znalezieniem odpowiedniego modelu, można zdecydować się na łóżko piętrowe na wymiar, które zostanie dostosowane do wymiarów pokoju.

Łóżka dwu piętrowe dla 2 dzieci cieszą się nieustającą popularnością. Są uwielbiane przez dzieci i doskonale sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach. Ich przemyślana konstrukcja, modne kolory i dodatkowe funkcjonalności sprawiają, że łóżka z dostawką są chętnie wybierane podczas urządzania dziecięcej sypialni. Dzięki nim dziecięcy pokój nabierze wyjątkowego charakteru oraz stanie się miejscem bezpiecznego snu i komfortowej zabawy malucha.

Zobacz również: aranżacje do pokoju dziecka, antresole do pokoju dziecięcego, wizualizacje pokoi dziecięcych, huśtawka bocianie gniazdodomki do pokoju dziecka

Blog

Producent Łóżek Dziecięcych

Producent łóżek dziecięcych Youko - poznaj naszą firmę i dowiedz się jakie produkty znajdziesz w naszej ofercie.
Czytaj artykuł

Gdzie kupić łóżko dziecięce?

Wybór łóżka dziecięcego to nie tylko konkretny model, ale również miejsce, z którego je zamawiamy. Dowiedz się gdzie kupić łóżko dla dziecka.
Czytaj artykuł

Jaką barierkę ochronną do łóżka dziecięcego wybrać?

Porównanie barierek dziecięcych w łóżkach Youko - barierki zdejmowane i montowane na stałe. Czym się różnią i którą wybrać?
Czytaj artykuł

Kiedy wymienić łóżko dziecięce na nowe?

Wymiana łóżka dziecięcego to temat, z którymi lepiej nie czekać zbyt długo. Dowiedz się po czym poznać, że Twoja pociecha potrzebuje nowego łóżka.
Czytaj artykuł

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password