Łóżeczka Montessori

   26/05/2022
Łóżeczka Montessori

Metoda Montessori jest niezwykle skutecznym systemem wychowawczym, który zdobywa coraz większą popularność, mimo że jego korzenie sięgają początków XX wieku. Opracowane przez włoską lekarkę Marię Montessori techniki nauczania, pozwalają dzieciom wyzwolić drzemiącą w nich kreatywność. Wyniki badań potwierdzają ich skuteczność a dzieci wychowywane w ten sposób, doskonale radzą sobie z zadaniami wymagającymi inwencji twórczej oraz skupienia uwagi.  

Jednak Metoda Montessori to nie tylko sposób nauczania w szkole, lecz stworzenie przyjaznego środowiska dla dziecka, co przejawia się także w wystroju wnętrza, w którym ono przebywa. Przestrzeń wokół malucha ma być prosta i uporządkowana, kolor ścian neutralny a zabawki oraz meble powinny być zrobione z tworzyw naturalnych. Całe otoczenie musi działać wyciszająco i sprzyjać skupieniu. Jednym z najistotniejszych elementów jest dobór łóżeczka dziecięcego Montessori, które zapewni chłopcom i dziewczynkom odpowiednie warunki do rozwoju.

Łóżko dziecięce Montessori

łóżko dla dzieci montessoriŁóżko Montessori pełni bardzo ważną funkcję w pokoju. Służy nie tylko do spania, ale także do wypoczynku i zabawy. Zajmuje ono centralne miejsce w pomieszczeniu i ma być dla dziecka miejscem, w którym będzie się czuło bezpieczne. Łóżko dziecięce Montessori powinno być proste, zrobione z drewna oraz wygodne. Warto zatem poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego materaca.

Sam materac powinien być umieszczony nisko. W przypadku starszych dzieci możliwe są inne, nawet piętrowe warianty, jednak w przypadku młodszych pociech dobrym pomysłem jest ułożenie materaca na podłodze. Dziecko musi korzystać z łóżeczka bez obawy o to, że może spaść, a także mieć do niego jak najbardziej swobodny dostęp.

Łóżeczka w kształcie domków

Łóżko dziecięce Montessori mają często kształt domku. Daje on najmłodszym poczucie bezpieczeństwa i pobudza wyobraźnie, dając pretekst do wielu kreatywnych form zabawy. Taki łóżeczko-domek pozwala dziecku poczuć, że jest to przestrzeń należąca wyłącznie do niego, do której zawsze może wrócić i urządzić je wedle własnego uznania. 

Łóżko dla dzieci Montessori to rzecz, od której powinno zacząć się budowanie przestrzeni dla maluchów według metody włoskiej pedagog. To wygoda, prostota oraz co najważniejsze bezpieczna przystań dla najmłodszych. Poznaj naszą ofertę łóżek dla dzieci, wśród których znajdziesz również niskie łóżka domki w stylu Montessori.

Blog

Producent Łóżek Dziecięcych

Producent łóżek dziecięcych Youko - poznaj naszą firmę i dowiedz się jakie produkty znajdziesz w naszej ofercie.
Czytaj artykuł

Gdzie kupić łóżko dziecięce?

Wybór łóżka dziecięcego to nie tylko konkretny model, ale również miejsce, z którego je zamawiamy. Dowiedz się gdzie kupić łóżko dla dziecka.
Czytaj artykuł

Jaką barierkę ochronną do łóżka dziecięcego wybrać?

Porównanie barierek dziecięcych w łóżkach Youko - barierki zdejmowane i montowane na stałe. Czym się różnią i którą wybrać?
Czytaj artykuł

Kiedy wymienić łóżko dziecięce na nowe?

Wymiana łóżka dziecięcego to temat, z którymi lepiej nie czekać zbyt długo. Dowiedz się po czym poznać, że Twoja pociecha potrzebuje nowego łóżka.
Czytaj artykuł

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password