Piankowy, lateksowy, VISCO - Jaki Materac Wybrać dla Dziecka?

   15/09/2020     Porady
Piankowy, lateksowy, VISCO - Jaki Materac Wybrać dla Dziecka?

Materac jest jednym z najważniejszych elementów, na który powinniśmy zwrócić uwagę aby zagwarantować dziecku dobry i zdrowy sen. Czy wiesz, że to właśnie na nim dziecko spędza nawet 10-14 godzin dziennie?! Odpowiednio dobrany materac jest bardzo istotny dla rozwoju malucha a w przyszłości może rzutować na stan układu kostno-stawowego młodego organizmu. Wielu rodziców zastanawia się więc jaki materac wybrać dla swojej pociechy?

Ważne jest aby był on elastyczny oraz dopasowywał się do kształtu ciała malucha – dzięki temu zadbasz o prawidłowy rozwój jego kręgosłupa. Materace dla dzieci powinny umożliwiać im wybór najwygodniejszej pozycji w czasie snu oraz zachowywać swoje właściwości przez długi czas.

NA CO ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ?

Szukając idealnego materaca warto zadbać o to, aby:

Był on wygodny i zdrowy dla kręgosłupa dziecka

Nie przyciągał kurzu i roztoczy i nie uczulał dziecka

Był on łatwy w czyszczeniu

Nie zawierał substancji toksycznych i był przyjazny dla środowiska

Decydując się na  materac, warto zwrócić także uwagę na bezpieczeństwo, które zapewniają atesty Państwowego Zakładu Higieny (PZH) i Oeko-tex, który informuje o tym, że do produkcji materaca użyto surowców wolnych od substancji szkodliwych oraz od substancji, które mogą oddziaływać na zdrowie człowieka w negatywny sposób. Badania produktów przeprowadzane są zarówno pod kątem bezpośredniego kontaktu ze skórą, jak również dostania się substancji szkodliwych do organizmu przez ślinę lub wziewnie. Wyroby bada się na każdym etapie produkcji i tylko te spełniające wszystkie wymagania otrzymują Certyfikat Oeko-tex Standard 100.

RODZAJE MATERACÓW

Dostępne na rynku materace dziecięce różnią się między sobą przede wszystkim materiałem i technologią wykonania. Ich rodzaje i właściwości mają dla dzieci i młodzieży ogromne znaczenie, gdyż wpływają na rozwój i kształtowanie się młodego organizmu.

Wśród materacy oferowanych przez Youko możemy znaleźć: 

MATERAC PIANKOWY

materac piankowy

Materac piankowy to standardowy i popularny rodzaj materaca, który sprawdzi się dla dzieci w każdym wieku. Jest wykonany z wysokiej jakości pianki poliuretanowej, która gwarantuje wygodę i komfort dziecka podczas snu. Ze względu na niewielki ciężar materac jest łatwy w transporcie lub przechowywaniu. Pianka T25 zapewnia lekkość, miękkość i przewiewność, dzięki czemu śpiące dziecko nie ma uczucia „grzania” przez podłoże. Materac piankowy cechuje się sprężystością i średnią twardością. Jest dwustronny, dlatego w razie potrzeby powierzchnię spania można zmienić przez jego obrócenie. Dzięki temu materac ten jest odporny na odkształcenia i idealnie dostosowuje się do kształtu kręgosłupa Twojego dziecka. 

MATERAC PIANKOWY Z WARSTWĄ KOKOSOWĄ

Materac piankowo-kokosowy łączy w sobie zalety elastycznej pianki poliuretanowej oraz twardej maty kokosowej, która zapewnia stabilność całej powierzchni materaca. Materac z jednej strony posiada wkładkę kokosową, a z drugiej piankę T25, która jest miękka i elastyczna. Dzięki temu zyskujesz dwie powierzchnie do spania o różnych twardościach. Warstwa kokosowa ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, dlatego materac idealnie sprawdzi się dla dzieci, które borykają się z różnego rodzaju alergiami. 

MATERAC LATEKSOWY

Materac piankowo-lateksowy został stworzony z wysokiej jakości pianki T25 oraz warstwy lateksu. Jest on niezwykle sprężysty i przepuszczający powietrze, dzięki czemu zapobiega przegrzaniu się dziecka podczas snu. Materace lateksowe są idealne dla alergików i bardzo zdrowe dla kręgosłupa. Lateks wykorzystany do produkcji materaca zabezpiecza go przed wnikaniem wilgoci i roztoczy.

MATERAC LATEKSOWY Z WARSTWĄ KOKOSOWĄ

Materac lateksowo-kokosowy składa się z wysokiej jakości pianki T25. Materac jest dwustronny – jedna ze stron pokryta jest twardą warstwą kokosową, zaś druga strona z lateksem charakteryzuje się średnią twardością, dzięki czemu tworzy bardziej elastyczną powierzchnię do spania. Materac lateksowo-kokosowy to bez wątpienia wytrzymały , odporny na odkształcenia model, który zapewni zdrowy sen Twojemu dziecku.

MATERAC TERMOELASTYCZNY Z PIANKĄ VISCO

Materac termoelastyczny z pianką VISCO wytworzony został z połączenia pianki T25 oraz warstwy innowacyjnej pianki VISCO, zwanej także pianką memory. Specjalnie zaprojektowana pianka użyta do produkcji tego materaca nagrzewa się pod wpływem ciepła i nacisku, zapewniając doskonałe rozłożenie ciała na całej jego powierzchni. Materac  termoelastyczny z pianką VISCO jest lekki, hipoalergiczny i higieniczny, a co za tym idzie, nie rozwijają się w nim roztocza, grzyby i pleśnie. Ten model materaca idealnie dopasowuje się do kształtu kręgosłupa, gwarantując przy tym maksymalną wygodę snu dla Twojej pociechy.

MATERAC TERMOELASTYCZNY Z PIANKĄ VISCO Z DODATKOWĄ WARSTWĄ KOKOSOWĄ

Materac ten wykonany jest z wysokiej jakości pianki poliuretanowej T25 oraz warstwy pianki VISCO. Dodatkowo wzbogacony jest o warstwę kokosową, która nadaje mu odpowiedniej twardości i sprężystości. Materac posiada włąsciwości antybakteryjne i antyalergiczne. Dzięki innowacyjnej warstwie VISCO gwarantuje równomierne rozłożenie ciężaru ciała, a tym samym komfortowy i wygodny sen.  

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY Z WARSTWĄ LATEKSU

Materac piankowy wysokoelastyczny zbudowany jest z doskonałej jakości pianki poliuretanowej HR35, która wyróżnia się wysoką elastycznością i wykorzystywana jest do produkcji materaców klasy premium. Porowata struktura pianki wysokoelastycznej odpowiednio podtrzymuje ciało na powierzchni, a dodatkowa warstwa lateksowa zapewnia mu bardzo dużą wytrzymałość. Materac ten gwarantuje odpowowiednią wentylacje powietrza, przez co zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów w jego wnętrzu.

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY Z WARSTWĄ VISCO

Materac wykonany z wysokiej jakości elastycznej pianki HR35 oraz z warstwy pianki VISCO o doskonałych właściwościach termoelastycznych. Pod wpływem ciepła oraz nacisku śpiącego dostosowuje się do pozycji, jaką przyjmuje dziecko podczas snu. Materac nie odkształca się i szybko wraca do pierwotnego kształtu, stanowi idealne podparcie dla kręgosłupa Twojego malucha.  Materac wysokoelastyczny z warstwą VISCO to doskonały wybór każdego rodzica. Gwarantujący zdrowy sen i rozwój dziecka zachowując swoje właściwości przez długie lata.

Do dowolnego łóżka dziecięcego YOUKO z łatwością możesz dobrać jeden z wielu oferowanych materacy. Każdy model został perfekcyjnie wykonany, zaprojektowam z dbałością o każdy szczegóły z myślą o zdrowym śnie najmłodszych. Każdy składnik oferowanych materacy spełnia normę TEKSTYLIA GODNE ZAUFANIA OEKO-TEX Standard 100 oraz posiada Pozytywną Opinię Państwowego Zakładu Higieny.

Zobacz również: aranżacje do pokoju dziecka, antresole do pokoju dziecięcego, wizualizacje pokoi dziecięcych, huśtawka bocianie gniazdodomki do pokoju dziecka

Blog

Kiedy wymienić łóżko dziecięce na nowe?

Wymiana łóżka dziecięcego to temat, z którymi lepiej nie czekać zbyt długo. Dowiedz się po czym poznać, że Twoja pociecha potrzebuje nowego łóżka.
Czytaj artykuł

Pokój dla ucznia

Pokój dla ucznia to pomieszczenie wielofunkcyjne. Jest zarówno sypialnią, jak i miejscem zabaw, nauki czy przyjmowania gości. Dowiedz się jak go urządzić.
Czytaj artykuł

Czy łóżka piętrowe są bezpieczne dla dzieci

Łóżka piętrowe są często marzeniem dzieci, dla których to nie tylko miejsce wypoczynku, ale również zabawy. Czy łóżka piętrowe są jednak bezpieczne dla dzieci?
Czytaj artykuł

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password