Niskie łóżka dla dzieci

   27/04/2022
Niskie łóżka dla dzieci

Wybór bezpiecznego łóżka dziecięcego to bardzo ważny punkt podczas urządzania pokoju dla dzieci. Łóżko dziecięce jest jednym z najważniejszych mebli w pokoju i dlatego musimy pamiętać o kilku ważnych aspektach podczas jego wyboru. Jednym z kryteriów jakie są brane przy wyborze, jest bezpieczeństwo dziecka. Bezpieczne łóżka dla dzieci to przede wszystkim: ekologiczne materiały, zaokrąglone krawędzie elementów i brak ostrych kantów, atestowane farby użyte do malowania oraz brak małych elementów łatwych do połknięcia.

Niskie łóżka dziecięce

Ważnym aspektem wpływającym na bezpieczeństwo łóżka dladziecka, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci w okolicach dwóch lub trzech lat to wysokość łóżka. Niskie łóżko dla dziecka to bezpieczne łóżko dla dziecka. Obniżony poziom materaca sprawia, że dziecku bardzo łatwo się z takiego łóżka korzysta. W ciągu dnia ma bardzo łatwy dostęp do swojego małego królestwa. Natomiast w ciągu nocy, śpiąc na niskim łóżku dziecko nie jest narażone na upadek z większej wysokości.

Niskie łóżka Tipi i Domek

niskie łożko dla dzieci domekW ofercie sklepu Youko mamy wiele rozwiązań na niskie łóżko dziecięce. Drewniane modele łóżek takie jak TIPI lub DOMEK mają materace na wysokości kilku cm od podłogi. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, kiedy bierzemy pod uwagę wysokość spania. Dodatkowym atutem są zdejmowane i nakładane opcjonalne barierki boczne. Materac umieszczony jest na mocnym stelażu na wysokości kilku cm od podłogi. Takie rozwiązanie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrzna pod materacem jak również zapewnia bezpieczeństwo dla dziecka. Konstrukcje łóżek są opracowane w duchu Montessori.

Niskie łóżeczka z szufladą

Kolejną grupą zaliczającą się do niskich łóżek dziecięcych są praktycznie wszystkie modele pojedynczych łóżek drewnianych z opcją szuflad - pojemników jako dodatki. Wszystkie łóżka pojedyncze dla dzieci mają materac położony na tej samej wysokości. Powierzchnia materaca w zależności od jego grubości, znajduje się na wysokości około 35cm od podłogi. Najpopularniejsze modele niskich łóżek dziecięcych z szufladami to: drewniane łóżko dziecięce Patrick, Margaret czy Paul. Ich proste i klasyczne wzornictwo sprawia, że będą pasowały do każdej aranżacji oraz będą ponadczasowe.

łóżeczko dziecięce niskieOstatnią opcją niskich łóżek dla dzieci jest szuflada z funkcją spania. Jest to pełnowartościowe niskie łóżko, gdzie zamiast pełnego dna szuflady zastosowano taki sam mocny stelaż, jaki jest w łóżku. Dzięki takiemu rozwiązaniu każde pojedyncze niskie łóżko dziecięce z opcją szuflady, możemy przerobić na podwójne niskie łóżko dziecięce. Powierzchnia materaca w szufladzie znajduje się na wysokości około 20cm od powierzchni podłogi.

Jak widzimy bogata oferta łóżek dziecięcych pozwoli rodzicom na wybór optymalnego łóżka i przede wszystkim na wybór bezpiecznego łóżka dla dzieci.

Poznaj naszą ofertę i  skontaktuj się z nami w razie jakichkolwiek pytań!

Blog

Jak wybrać łóżko do pokoju nastolatka? Kompletny przewodnik

Funkcjonalne łóżka młodzieżowe i ich zalety. Różne style łóżek młodzieżowych
Czytaj artykuł

Ikea Hemnes czy Youko Ernest - Porównanie Łóżek Dziecięcych

Porównanie popularnego modelu łóżka IKEA Hemnes z drewnianym łóżkiem dziecięcym ERNEST marki Youko.
Czytaj artykuł

Producent Łóżek Dziecięcych

Producent łóżek dziecięcych Youko - poznaj naszą firmę i dowiedz się jakie produkty znajdziesz w naszej ofercie.
Czytaj artykuł

Gdzie kupić łóżko dziecięce?

Wybór łóżka dziecięcego to nie tylko konkretny model, ale również miejsce, z którego je zamawiamy. Dowiedz się gdzie kupić łóżko dla dziecka.
Czytaj artykuł