Ikea Hemnes czy Youko Ernest - Porównanie Łóżek Dziecięcych

   05/04/2023
Ikea Hemnes czy Youko Ernest - Porównanie Łóżek Dziecięcych

Pewnie wielu z Was kojarzy popularny model łóżka dziecięcego znanej sklepowej sieciówki Ikea. Mowa oczywiście o modelu Hemnes, który w ostatnim czasie skradł serca nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Dziś na warsztat bierzemy właśnie to łóżko podwójne, porównując go z bestsellerem firmy Youko, a mianowicie łóżkiem Ernest

Łóżka dla dzieci Hemnes i Ernest

łóżko ernest dla dzieciZarówno łóżko dziecięce model Hemnes firmy Ikea, jak i łóżko dla dzieci Ernest firmy Youko to łóżka przeznaczone głównie dla młodszej rzeszy klientów. Idealnie wpasują się w pokój zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Oba modele, dzięki wysuwanej dostawce, sprawdzą się doskonale, gdy posiadasz dwójkę dzieci, które śpią w jednym pokoju, lub gdy u Twojego dziecka często nocują goście a nawet Ty jako rodzic w szczególnych sytuacjach. Model Hemnes i Ernest to doskonały wybór szczególnie dla rodzin mieszkających na niewielkich metrażach. Łóżka te, dzięki wysuwanej dostawce, po złożeniu zajmuje tyle samo miejsca co pojedyncze łóżko. Dlatego też w dzień Twoje pociechy będą się cieszyć większą przestrzenią do zabawy, a w nocy będą mieć wygodne miejsce do spania. 

Łóżko z płyty wiórowej czy z drewna

Przewagą łóżka Ernest nad Ikea Hemnes jest materiał jaki użyto do jego produkcji. Łóżko podwójne Ernest wykonane jest z 100% najwyższej jakości drewna sosnowego, które pomalowane jest 100% ekologiczną farbą posiadającą naturalny skład. Wysokiej jakości drewno z certyfikatem FSC zostało specjalnie wyselekcjonowane do produkcji i zabezpieczone, dzięki czemu zapewnia trwałość i odporność łóżka na odpryski oraz zarysowania. W trosce o bezpieczeństwo Twojego malucha drewniane krawędzie łóżka Youko poddano procesowi polerowania, dzięki czemu są gładkie i zaokrąglone. Konstrukcja łóżka składa się z mocnych desek grubości 22 mm, zaś stelaż z drewnianych listewek o grubości 20 mm i szerokości 55 mm, wytrzymujący obciążenie nawet do 190 kg! 

Dla porównania warto zaznaczyć, że łóżko Hemnes wykonane jest niemalże w 100% z płyty wiórowej, która pomalowana jest farbą akrylową. Jedynie spodnia szyna podstawy tego modelu wytworzona jest z drewna sosnowego. 

Funkcjonalność łóżka dziecięcego

łóżko ikea porównanie youkoModele łóżek Hemnes oraz Ernest to bez wątpienia łóżka wielofunkcyjne. Oba modele, gdy są złożone, są pojedynczym łóżkiem, leżanką, czy nawet sofą do siedzenia, natomiast po rozłożeniu zapewniają wygodne miejsce do spania.

Jeśli chodzi o funkcję rozkładania łóżka Hemnes, to działa ona w taki sposób, że po wysunięciu dolnej dostawki, oba stelaże są na równym poziomie. Dzięki temu otrzymujemy jedno, duże łóżko podwójne. Kłopotliwym może być to, że wraz ze stelażem nie wyjeżdża też drugi materac. Producent przewidział, że dwa materace leżą na sobie w wersji złożonej i nie ma możliwości aby estetycznie jeden schować. Z tego też powodu, aby pojedyncze łóżko nie było zbyt wysokie, materace muszą być stosunkowo niskie, co niestety nie zawsze idzie w parze z ich jakością. 

Drewniane łóżko Ernest po rozłożeniu tworzy dwa, a nawet trzy odrębne miejsca do spania. Wysuwając pierwszą dostawkę szybko i z łatwością stworzymy miejsce do spania dla drugiego szkraba lub gości. Stelaże łóżek w prawdzie nie są na równym poziomie, jak w przypadku Ikea Hemnes, natomiast duża przewagą jest to, że w dostawce Ernesta materac może być umieszczony przez cały czas, zarówno w wersji pojedynczej jak i rozłożonej. To z pewnością ułatwia codzienne rozkładanie tego modelu i gwarantuje estetyczny wygląd pokoju w ciągu dnia. Dodatkową opcją łóżka Ernest jest możliwość rozłożenia górnego i dolnego spania na dwa niezależne łóżka.

Szuflady w łóżkach Hemnes i Ernest

Łóżka Hemnes i Ernest posiadają odrębne szuflady, które idealnie sprawdzą się do przechowywania dziecięcych zabawek lub innych dziecięcych skarbów.

Model Hemnes zaopatrzony jest w trzy mniejsze szuflady bez możliwości ich modyfikacji. Szuflady oferują miejsce na pościel, zapasowe koce, czy poduszki, które chcesz mieć w zasięgu ręki.

Łóżko z dostawką Ernest można wyposażyć w dwie mniejsze szuflady lub jedną długą z pojemnikiem do przechowywania pościeli, zabawek. Dużą zaletą tego modelu jest też to, że wybierając szufladę z funkcją spania otrzymamy trzecie miejsce do spania! Dolna dostawka posiada dwa gumowe kółka aby ułatwić jej wysuwanie. Dodatkowe drewniane barierki ochronne, zdejmowane lub montowane na stałe, zagwarantują bezpieczny i wygodny sen Twoich dzieciaków. 

Rozmiary i kolory - łóżko IKEA i YOUKO

Złożone łóżko Hemnes dostępne jest tylko w jednym rozmiarze 80x200 cm i tylko w dwóch wersjach kolorystycznych: biały i szary

Łóżko Ernest firmy Youko dostępne jest aż w siedmiu standardowych wymiarach: 80x160cm, 80x180cm, 80x190cm, 80x200cm, 90x180cm, 90x190cm, 90x200cm. Dodatkowo jeżeli interesują Cię łóżka dziecięce na wymiar, każdy model łóżek Youko możemy przygotować na niestandardową długość materaca (skokowo co 10cm). Daje nam to mnóstwo rozmiarów niestandardowych (80x140cm, 80x150cm, 80x170cm, 90x140cm, 90x150cm, 90x170cm). Ponadto łóżko Ernest, jak i wszystkie łóżka firmy Youko, występują w wielu wersjach kolorystycznych: naturalny sosnowy, szary, biały, różowy, turkusowy, niebieski, olcha, wanilia. Na pewno więc znajdziesz kolor i wymiar, który idealnie wpasuje się w wystrój pokoju Twojego dziecka. 

Ikea Hemnes

Youko Ernest

Przeznaczenie

dzieci

Dzieci, dorośli

Materiał wykonania

płyta wiórowa

100% lite drewno

Farba

akrylowa

Ekologiczny, bezpieczny lakier wodny

3 warswty

Ilość miejsc do spania

2

2 lub 3

Szuflady

3 małe z pojemnikiem

1 długa z pojemnikiem

2 mniejsze z pojemnikiem

Szuflada z funkcją spania

Udźwig szuflad z pojemnikiem

Brak danych

Do 30 kg

Barierki

brak

Barierka montowana na stałe

Opcja barierki zdejmowanej

Rozmiary

jeden rozmiar: 80x200 cm

160 x 80

180 x 80

180 x 90

190 x 80

190 x 90

200 x 80

200 x 90

Kolor

biały, szary

Naturalny sosnowy, szary, biały, różowy, turkusowy, niebieski, olcha, wanilia

Opcje dodatkowe

Możliwość rozdzielenia łóżka górnego i dolnego na dwa niezależne łóżka

Blog

Jak wybrać łóżko do pokoju nastolatka? Kompletny przewodnik

Funkcjonalne łóżka młodzieżowe i ich zalety. Różne style łóżek młodzieżowych
Czytaj artykuł

Ikea Hemnes czy Youko Ernest - Porównanie Łóżek Dziecięcych

Porównanie popularnego modelu łóżka IKEA Hemnes z drewnianym łóżkiem dziecięcym ERNEST marki Youko.
Czytaj artykuł

Producent Łóżek Dziecięcych

Producent łóżek dziecięcych Youko - poznaj naszą firmę i dowiedz się jakie produkty znajdziesz w naszej ofercie.
Czytaj artykuł

Gdzie kupić łóżko dziecięce?

Wybór łóżka dziecięcego to nie tylko konkretny model, ale również miejsce, z którego je zamawiamy. Dowiedz się gdzie kupić łóżko dla dziecka.
Czytaj artykuł