Aranżacja pokoju dla dziecka

   17/01/2022
Aranżacja pokoju dla dziecka

Aranżacja pokoju dla najmłodszych lokatorów domu bywa wielkim wyzwaniem. Podczas urządzania przestrzeni dla dziecka trzeba zwrócić dużą uwagę na układ funkcjonalny pomieszczenia. W trakcie tego procesu wypada mieć z tyłu głowy upodobania milusińskich oraz wszystko to, co będzie wspomagać ich rozwój. Warto zadbać o podzielenie pokoju na trzy strefy, które będą przeznaczone do nauki, zabawy oraz równie ważnego wypoczynku. Wszystko to zdecydowanie będzie wpływać na prawidłowy przebieg rozwoju i poczucie bezpieczeństwa dziecka.

Jak urządzić pokój dziecka?

aranżacja pokoju dla dzieckaWielu rodzicom właśnie to pytanie spędza sen z powiek. Najważniejsze by zacząć od poznania potrzeb i preferencji malucha oraz starać się stworzyć mu miejsce, które będzie dla niego przyjazne, funkcjonalne i bezpieczne. Warto zwrócić uwagę na kolory, jakich użyjemy we wnętrzu. Utarło się, że różowy kolor jest zarezerwowany dla dziewczynek, a niebieski dla chłopców. Pamiętajmy, że nie zawsze musi tak być. Paleta kolorów jest tak duża, że z pewnością znajdzie się odpowiedni kolor dla każdego. Po wybraniu koloru bazowego można przejść do doboru mebli i dodatków, które w spójny sposób dopełnią całą aranżację wnętrza. Inspiracje na pokój dziecięcy można znaleźć na wielu stronach internetowych oraz w gazetach czy sklepach z meblami.

Istotną kwestią jest również wybór odpowiednich mebli do pokoju dziecka. Powinny one być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również bezpieczne i odporne na uszkodzenia. W pokoju każdego malucha powinny znaleźć się takie meble jak wygodne łóżko do spania, stolik/biurko, skrzynia lub szafka na zabawki oraz szafa na ubrania. Szczególnie istotny jest wybór odpowiedniego łóżeczka i materaca. Te elementy wpływają bowiem na jakość snu malucha oraz rozwój jego kręgosłupa. Nie bez znaczenia pozostają kwestie bezpieczeństwa - wszystkie meble w pokoju dziecka powinny być pozbawione ostrych krawędzi i odstających elementów, które w trakcie zabawy mogą wyrządzić maluchowi krzywdę.

Pułapki w aranżacji pokoju dziecięcego

aranżacja pokoju dziecięcegoStereotypowe myślenie o kolorystyce pokoju dziecka to tylko jedna z wielu pułapek, jakie czyhają na rodziców podczas żmudnego procesu aranżacji przestrzeni dla dziecka. Inspiracje zawarte np. w katalogach sklepów są często prezentowane na bardzo dużych metrażach, a nie każda rodzina dysponuje kilkudziesięciometrowym pokojem dla dziecka. Rodzice powinni także pamiętać, że na przestrzeni lat upodobania dziecka oraz o tym, że dziecko rośnie. Należy więc dopasować jak najlepiej meble oraz kolory bazowe, by z biegiem czasu można je dopasować do aktualnych potrzeb pociechy. Pozwoli to zdecydowanie zaoszczędzić wiele pieniędzy, ponieważ rodzice nie będą zmuszeni do częstego remontowania pokoju i zakupu nowego wyposażenia.

Planujesz remont lub urządzanie pokoju dziecka i szukasz wysokiej jakości łóżeczka i materaca dziecięcego? Firma Youko oferuje wysokiej jakości drewniane łóżka dla dzieci - pojedyncze, podwójne, potrójne, piętrowe, łóżeczka domki czy tipi, a także materace dziecięce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Blog

Kosz Mojżesza - Co to Jest? Jakie ma Zalety i Wady?

Czym jest kosz Mojżesza? Jakie jest jego przeznaczenie, zalety, wady i czy warto wybrać ten mebel do pokoju dziecka. Poznaj kosze Mojżesz, który popularność regularnie rośnie.
Czytaj artykuł

Jak Wykorzystać Miejsce Pod Łóżkiem Dziecięcym - Szuflady i Dostawki

Przestrzeń pod łóżkiem dziecięcym to cenny zasób, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Poznaj zalety wysuwanej szuflady i dostawki do spania.
Czytaj artykuł

Czy warto wybrać meble i łóżko dziecięce ze sklejki?

Sklejka drewniana to popularny materiał w przemyśle meblarskim - poznaj jej wady i zalety w kontekście mebli i łóżek dziecięcych
Czytaj artykuł

Kolory do Pokoju Dziecka - W Jakich Barwach Urządzić Pokój Dziecięcy

Kolorystyka w pokoju dziecka to nie tylko kwestia estetyki, ale także ważny element wpływający na rozwój malucha
Czytaj artykuł