Poznaj 5 kroków, dzięki którym kupisz idealny dziecięcy materac

Dziecko w początkowym etapie swojego życia spędza większość czasu w łóżku, na początku śpiąc, później bawiąc się i poznając świat. Wybór odpowiedniego i bezpiecznego materaca dla dziecka jest dlatego niesamowicie ważny i stanowi podstawę do dobrego i zdrowego snu. Zakup idealnego materaca dla dziecka bardzo często przysparza rodzicom wielu problemów. Poznaj 5 kroków, które z pewnością ułatwią ten wybór.

Krok 1 - wybierz odpowiedni rozmiar materaca dla dziecka

Ważnym aspektem przy zakupie nowego materaca jest jego rozmiar. Głównymi czynnikami, które decydują o rozmiarze materaca dla dziecka, to bez wątpienia miejsce, którym dysponujesz w pokoju malucha i budżet. Najlepszy wybór to materac pełnowymiarowy. Znajdzie się w nim miejsce na zabawę, przytulanie i napewno posłuży dziecku przez długie lata. Jednak gdy nie starcza nam miejsca na duże łóżko lub jesteśmy ograniczeni budżetem, to można przemyśleć zakup mniejszego materaca dziecięcego. Najczęściej wybierane przez rodziców rozmiary materaców dziecięcych to: 80x180 cm, 90x190 cm oraz standardowe materace 90x200 cm. Zdaża się też często, że ze względu na ograniczone miejsce w pokoju malucha, rodzice zmuszeni są wybrać typowo dziecięce rozmiary materaców, np. 80x160 cm. Warto jednak wziąć pod uwagę, że za kilka lat materac taki będzie za mały i trzeba będzie zainwestować w nowy materac.

Sklep Youko oferuje materace dostępne aż w 7 rozmiarach!

Są to: 160x70 cm, 160x80 cm, 180x80 cm, 180x90 cm, 190x80 cm, 190x90 cm, 200x90 cm. Materace te z łatwością można dopasować do wszystkich łóżeczek Youko dostępnych w tych samych rozmiarach.

Krok 2 - wybierz odpowiedni rodzaj wypełnienia materaca dla dzieckaj

Podstawę przy wyborze odpowiedniego materaca stanowi jego wkład. Ważne jest, aby nie gromadził bakterii i uniemożliwiał rozwój pleśni i grzybów. Polecane są zwłaszcza materace elastyczne, które idealnie dopasowują się do kształtu ciała malucha, dzięki czemu wpływają na prawidłowy rozwój jego kręgosłupa. Istotne jest także, aby wybrany materac dziecięcy był spreżysty, ustępował pod naciskiem i szybko wracał do swojego pierwotnego kształtu. Wśród wielu materacy dostępnych na rynku ogromną popularnością cieszą się materace z warstwą lateksową lub z warstwą wysokoelastycznej pianki HR. Jest to doskonały wybór każdego rodzica gwarantujący zdrowy sen i prawidłowy rozwój dziecka.

Zalety materaca lateksowego:

 • - bardzo sprężysty;
 • - idealnie podpiera kręgosłup;
 • - nie przyciąga kurzu
 • - nie rozwijają się w nim roztocza i bakterie;
 • - dobra cyrkulacja powietrza dzięki zastosowaniu kanałów wentylacyjnych;
 • - nie gromadzi wilgoci; - antyalergiczny, antybakteryjny;
 • - wysoka wytrzymałość.

Zalety materaca z pianki wysokoelastycznej HR:

 • - szybko reaguje na nacisk i równie szybko wraca do swojej wysokości;
 • - równomiernie rozkłada ciężar;
 • - zapewnia dobrą cyrkulację powietrza;
 • - wysoka trwałość;
 • - antyalergiczny, antybakteryjny.

Wśród dostępnych modeli sklep Youko oferuje materace piankowe, materace z warstwą kokosu lub lateksu oraz materace termoelastyczne. Każdy z modeli został zaprojektowany ze szczególną precyzją z myślą o zdrowym śnie najmłodszych.

Krok 3 - wybierz grubość materaca

Grubość materaca powinna być uzależniona od wagi dziecka. Materace o grubości około 10 cm to zazwyczaj wystarczający wybór dla dziecka do 12 roku życia. W dalszych etapach jego rozwoju, gdy przyrost wagi jest szybszy, można się zastanowić nad zakupem grubszego i twardszego materaca.

Krok 4 - wybierz pokrowiec

Przy wyborze materaca nie bez znaczenia jest także pokrowiec. Przy jego wyborze powinniśmy kierować sie przede wszystkim aspektami zdrowotnymi. Wybierzmy pokrowiec, który jest wykonany z naturalnej tkaniny, która ma właściwości antygrzybiczne, antybakteryjne i szybkoschnące. Ważne jest, aby pokrowiec miał możliwość łatwego zdjęcia z materaca - powinien mieć zamek, który umożliwia jego zdjęcie i wypranie. Ciekawe i kolorowe opakowanie materaca bez wątpienia dodatkowo wzbudzi entuzjazm najmłodszych. W ofercie sklepu Youko znajdziemy pokrowce na materac z dodatkiem aloesu, kaszmiru, czy z algami morskimi.

Krok 5 - nowy, czy używany?

Materac uważany jest za przedmiot użytku osobistego, który nie powinien być współdzielony z nikim innym. Zakup nowego materaca dla dziecka jest najbardziej bezpiecznym wyjściem. Używane materace mogą zawierać bakterie, pleśń i roztocza pozostałe po poprzednim właścicielu. Nigdy nie mamy pewności, czy poprzedni właściciel dbał należycie o czystość i higienę snu.

Przy wyborze materaca dla naszego malucha nie warto oszczędzać, tym bardziej, że nie są one szczególnie drogie i w dobrej cenie można kupić naprawdę doskonały jakościowo model. Najważniejszym elementem, na którym powinniśmy się skupić, jest bezpieczeństwo i odpowiednie wsparcie ciała. Warto także sprawdzić, czy dany materac posiada atesty i certyfikaty, aby mieć pewność, że materac jest zbudowany z bezpiecznych pianek i opakowany w wolny od chemikaliów pokrowiec.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password